Kim Min Jae “Do You Like Brahms?”daki Piyanist Rolüne Nasıl Hazırlandığını Anlattı

566

Kim Min Jae, yeni SBS dizisi “Do You Like Brahms?”da piyano çalması konusundaki düşüncelerini paylaştı.

“Do You Like Brahms?” klasik müzik öğrencilerinin istikrarsız hayalleri ve sevgisiyle ilgili dizi. Dizi, klasik müzik dünyasında geçeceği için şimdiden ilgi çekiyor çünkü bu tema dizilerde pek görülmeyen bir tema. Kim Min Jae, birçok uluslararası yarışmayı kazanan dahi piyanist Park Joon Young rolünü oynayacak. Park Joon Young, Uluslararası Chopin Piyano Yarışması’nda ödül kazanan ilk Koreli piyanisttir. Kim Min Jae bir piyano dahisi rolüne nasıl hazırlandığından bahsetti.

Kim Min Jae, “Piyanist olmak bana çok çekici geldi. Gerçekten Park Joon Young’u canlandırmayı denemek istedim çünkü o resitallerde sahne alarak dünyayı turlayan biri ama her zaman mutlu değil. Etkileyici göründüğü zamanlar var ancak karanlık olduğu zamanlar da var. Park Joon Young’ın o tarafı beni büyüledi.” dedi.

Kim Min Jae, dizinin ilk fragmanında Robert Schumann’ın “Träumerei”sini çalarak piyano becerilerini sergilemişti. Aktör, yaklaşık bir aydır piyano çalmaya odaklandığını açıkladı. “Bir piyanist canlandırıyorsam, önce piyanoyu iyi çalmam gerekir ve bu benim için en zorlayıcı ve zor kısımdı. Fazla zaman yoktu, bu yüzden neredeyse her gün pratik yaptığım. Şu anda bile çekim yapmadığım günlerde pratik yapıyorum.” dedi.

Kim Min Jae, geçmişte piyano çalmayı öğrendiğini açıkladı. “Ancak, klasik müzik hakkında daha fazla şey öğrenmek için pek fırsatım olmadı ve bu türe yaklaşmanın benim için zor olduğunu düşünüyorum. Diziye hazırlanırken yardım almak için birçok kaynağa baktım, konserlere gittim ve klasik müzik dinledim. Bunu yaparken, klasik müziği eğlenceli buldum.”

Kim Min Jae, her zaman önce başkalarını düşünen ve başkalarıyla ilgilenmek için kendi duygularını gizleyen karakteriyle nasıl ilişki kurduğundan da bahsetti. “Her zaman böyle olduğumu söyleyemem ama Park Joon Young ve benim aramda pek çok benzerlik olduğunu düşünüyorum, bu yüzden senaryoyu okurken onun duygularıyla ilişki kurabildim. Dizide, Park Joon Young’un birçok şeyi deneyimlemesini, büyümeye devam etmesini ve mutlu olmasını istiyorum.”

“Do You Like Brahms?” 31 ağustosta prömiyer yapacak.

Dizinin fragmanı: