Kim Woo Bin “Esquire” Çekimleriyle Geri Dönüş Yaptı

4024

Aktör Kim Woo Bin, 4 yıllık aradan sonra, ‘Esquire’ temmuz sayısının kapak modeli olarak geri döndü!

Beş yıl sonraki ilk röportajı hakkında nasıl hissettiği sorulduğunda Kim Woo Bin, “Sen beş yıl olduğunu söyleyince bunun gerçekten çok uzun bir zaman olduğunu fark ettim. Ama dürüst olmak gerekirse, bu kadar uzun bir süre geçmiş gibi hissetmiyorum. Hiçbir şeyin tanıdık gelmeyeceğini düşünmüştüm ama şimdi seninle görüşünce hâlâ bazı şeyler tanıdık geldi. Filmi çekerken de aynıydı. Uzun zaman olduğu için çok gergindim ama set başlayınca kendi kendime ‘Bu beklediğim kadar uzak gelmiyor.’ diye düşündüm.” dedi.

Fotoğraf çekiminde Kim Woo Bin, İtalyan saat markası ‘Panerai’den seçme saatleri de sundu. Oyuncu, aurasıyla beraber izleyicilere mükemmel pozlarını ve ifadelerini sundu.

Röportaj yapan kişi Kim Woo Bin’e kariyerine model olarak başladığını ama aktör olduktan sonra pek fotoğraf çekimi yapmadığını söyleyince oyuncu, “Bu doğru, düşündüğümden daha az yaptım. Yapamadığım birkaç yıl oldu. Bazen projelerim oluyordu ve ara veremiyordum, nedeni bu olabilir. Dürüst olmak gerekirse, bir model olarak başladığımdan beri, fotoğraf çekimi yapmak bana memleketime dönüyormuşum gibi hissettiriyor. Bu yüzden kendimi daha rahat hissettiren çekimler yapmak istedim.” dedi.

Kim Woo Bin’e yaklaşan filmiyle hayranlarla buluşacağı, bu yüzden planları veya hazırlığı olup olmadığı soruldu.

Oyuncu şöyle cevap verdi: “Çok farklı bir şey olmayacak çünkü kendimi projelerime adamak benim işim. Günlerimi daha iyi bir prodüksiyon yapabilmek için yönetmenle ve setteki rol arkadaşlarımla birçok şeyi konuşarak geçiriyorum. Belki düşünce şeklim biraz farklı olabilir, buna ne desem bilemiyorum. Bence çok iyi enerjim var çünkü hayranlarımı uzun zamandır sonra ilk kez bir proje aracılığıyla selamlayacağım. Sadece bu gerçek için bile minnettar ve heyecanlı hissediyorum. Bugünlerde her gün sete gitmek beni çok mutlu ediyor.”

Oyuncuya yeni filmi hakkında çok fazla bilgi olmadığı sadece “Günümüz Kore’sinde yaşayan bir uzaylı hakkında bir bilim kurgu suç filmi” diye filmin anlatıldığı söylendiğinde Kim Woo Bin “Tek söyleyebileceğim şey ‘bir uzaylı hakkında bir bilim kurgu suç filmi bu.” dedi.

Oyuncu ayrıca geçen yılın sonunda bir hayran toplantısı düzenlemişti. Woo Bin “Çok harikaydı. Gerçekten müteşekkirim ve gerçekten yanımda olan insanlarla buluştuğumu hissettim çünkü katılan herkes beni bekliyordu.” dedi.

Cazibesini nasıl adlandıracağı sorulduğunda Kim Woo Bin, “Bir sürü yakışıklı ve güzel aktör ve aktris var. Ama benim görsellerimin alışılmadık olduğunu düşünüyorum. Sanırım bu yüzden de yönetmenler gençliğimden beri beni seviyor.” dedi.

Röportajı yapan kişi suçlu rollerini fazla üstlenmesinin sebebinin bu olabileceğini söyleyince aktör gülüyor ve “Okulda 5-6 kere en iyi dövüşçü rolü almamın sebebi de bu olabilir. Ben de biraz farklı roller oynamak istiyorum.” dedi.

Röportajcı okulda pek dövüşen bir tip olmadığını duyduğunu söyleyince Kim Woo Bin bir kahkahayla “Okulda dövüşte en iyisi değildim”. dedi.

Anormal davranışlarla ilgili olarak Kim Woo Bin, “Büyük bir şey yoktu. Asla evden ya da bunun gibi bir şeyden kaçmadım ama aynı zamanda örnek bir öğrenci değildim. Sanırım arada bir yerdeydim.” dedi.

Hangi karakterinin en çok kendisine benzediği konusunda Kim Woo Bin, “Bütün rollerimde eşit miktarda kendim var ama zaman geçtikçe bu durumun değiştiğini düşünüyorum. 20’li yaşlarıma kıyasla hayatım şimdi daha sakinleşti. Belki bir süredir dinlendiğimden böyle ama şu anda evimin önündeki ağaç türlerinin ne olduğunu bile araştırıyorum. Geçmişte, evimin önünde hangi ağaçların olduğunu bilmezdim ve bununla ilgilenmezdim. Dağa gitmekten gerçekten nefret ederdim.” dedi.

Röportajcı, bunun mola vermekten ziyade yaşlanmasından kaynaklanabileceğini, sadece modellerin fotoğraflarını çeken bir arkadaşının şimdi sadece çiçeklere odaklanan bir fotoğrafçıya dönüşmesinden bahsetti.

Bunun üzerine Kim Woo Bin, “Çiçeklere veya ağaçlara gerçekten ilgim yoktu ama şimdi onları seviyorum.” dedi. “Ayrıca hangi tür olduklarını bulmaktan gerçekten zevk alıyorum. Geçmişte böyle değildi şimdi ise her gün evimin önünde gördüğüm bitkilerin ne olduğunu aramak için bir uygulama kullanıyorum. Uygulamanın adı “moyamo”. Bu uygulama ile ilgili en iyi şey şu; bir fotoğraf çekip yüklüyorsunuz, birkaç dakika içinde birçok kullanıcı yanıt veriyor. Bir cevap almak için dokunmam yetiyor, bu yüzden ona bakıp ‘Oh, demek bu bir leylak.’ diyorum. Daha önce leylak adını duymuştum ama şimdi neye benzediğini de biliyorum.” diye anlatıyor.

Röportajcı, yaşamın ilerleyen dönemlerinde çiçeklere gösterdikleri ilgilerinin benzediğini söyleyince Kim Woo Bin, “Anlıyorum çünkü yaşlandım. Ama bundan gerçekten zevk alıyorum. Mevsimlerin değiştiğini gördüğüm zaman, ‘Bu ay böyle bir çiçek açacak.’ diye düşünüyorum. ‘Nisan ayındayız, yani leylaklar şimdi çiçek açacak. Onların kokusunu koklayabileceğim.’ ‘Yakında erik ağaçlarında erik olacak’ gibi bir bekleme duygusu oluşuyor.” diye açıkladı.

Daha sonra Kim Woo Bin, “okuldaki en iyi dövüşçü” gibi karakterlerin ona benzemediğini ancak bundan hoşlandığını söyledi. “Yirmili yaşlarımı böyle geçirdiğime göre şimdi 30’lu yaşlarımda yeni bir zihniyetle farklı bir yüz gösterebilecek miyim merak ediyorum.” dedi.

“Kim Woo Bin Part 2” gibi hissedip hissetmediği sorulduğunda Kim Woo Bin, “Doğru. Zihniyetim değiştiği için son zamanlarda hiç stresli değilim. Bugünlerde çok iyiyim.” dedi.

Röportajcı, 20’li yaşlara dönüp baktığında hırsları ve aklında olanlar yüzünden o dönemleri bir kabûs olarak görüp görmediğini sordu.

Aktör o dönemleri “Meşgul olduğum ve yoğun bir hayat yaşadığım için 20’lerim de gerçekten harikaydı. Geçmişte bir saunada yaşadığım bir dönem bile vardı. 20 yaşındayken hiç param yoktu ama ailemden yardım almak istemedim bu yüzden saunada yaşadım ama o günlerden çok keyif aldım. Gerçi fark ettiğim bir şey var. Dinlenip eskilere baktığım zamandan beri, 20 yaşlarımdayken o zamanda yaşamadığımı, gelecekte yaşadığımı fark ettim. Kendime karşı sert davranmışım ve hedefimin peşindeymişim.” diye anlattı.

Oyuncu “Sanırım yaşadığım andan gerçekten zevk alamıyordum.” diye sözlerine devam etti. “Örneğin, antrenman yaparken, antrenmanın tadını çıkarmalısınız ama siz hedefinize odaklanıyorsunuz. Bence o anı düşünürseniz, daha az stres, daha fazla mutluluk ve daha fazla minnet hissedersiniz.” dedi.

Kim Woo Bin, model olarak başladıktan sonra oyuncu olması hakkında bir hikâye de paylaştı. “İlk projem ‘White Christmas’ adlı bir diziydi ve rol arkadaşlarımın çoğu modeldi. Yönetmen bize hep uyarılarda bulunuyordu. ‘Havalı bir şekilde durmayın, havalı bir şekilde yürümeyin.’ derdi. Biz farkında olmadan havalı bir şekilde yürüyorduk ve öyle duruyorduk. Ondan sonra, nasıl yürüdüğüme dair çok düşünmeye başladım. Örneğin, ‘School 2013’teki karakterim Heung Soo üzerine çok fazla düşündüm ve kendi kendime ‘Sanırım Heung Soo böyle yürürdü. Bence Heung Soo böyle koşardı.” derdim.”

Kim Woo Bin kısa süre önce, uzun süredir sevgilisi olan Shin Min Ah ile de çalışan AM Entertainment ile anlaştı. Oyuncu, kanser teşhisi konulduktan yaklaşık 4 yıl sonra oyunculuk kariyerine dönme sürecinde. Geçen yıl Kim Woo Bin, Blue Dragon Film Ödülleri’nde sunuculuk yaptığında hayranları onu sıcak bir şekilde karşılamıştı. Ayrıca Kim Woo Bin kısa süre önce MBC’nin belgesel programı “Humanimal”da seslendirme yapmıştı.

Aktör yeni filmi “Alien”de Ryu Jun Yeol, Kim Tae Ri, Jo Woo Jin, Honey Lee, Kim Ui Sung ve Yum Jung Ah’la beraber rol alıyor.