Lai Kuanlin, Halka Açık Ortamda Sigara İçtiği ve Tükürdüğü İçin Özür Diledi

529

Lai Kuanlin, 24 kasımda halka açık bir yerde sigara içtiği ve tükürdüğü bir videosu yayınlandığında trend oldu. Lai Kuanlin sigara içmek için yasal yaşta olmasına rağmen, idol imajını korumadığı için internet kullanıcıları tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Çoğu internet kullanıcısı, Lai Kuanlin’in reşit olduğu ve Çin’in bazı eyaletlerinde yasa dışı olan iç mekanlarda sigara içmediği için bunun o kadar da önemli olmadığını düşünüyordu. Ama bazılarını kızdıran şey, kabalık edip yere tükürmesiydi.

Tepki nedeniyle Lai Kuanlin davranışlarından dolayı özür diledi. “Çok üzgünüm. Kamuya mal olmuş bir kişi olarak, davranışımı dizginleyemedim ve yanlış davranışlarda bulundum. Herkesin bana yönelik eleştirilerini kabul edip bunu bir uyarı olarak alacağım ve bir daha yapmayacağım.” dedi.

İnternet kullanıcıları, özür gönderisine çok sert yorumlar bıraktı. En çok beğeni alan yorum, “Git sokakları süpür.” oldu. Diğer yorumlardan bazıları şöyle “Kendine gelir misin? Erken kalk ve sokakları süpür. Sanırım uyanmak için sabah rüzgârına ihtiyacın var. ”,“ Git gönüllü çalış, anladın mı? ”,“ Git toplum hizmeti için başvur. Kendi eylemlerin için sorumluluk al.”