Lay Zhang: Benimle Alay Edebilirsiniz, Ama Çok Çalışmakla Alay Etmeyin

1066

Lay Zhang geçtiğimiz günlerde Sina Entertainment ile çeşitli konular hakkında konuştuğu bir röportaj için bir araya geldi. Sina Entertainment röportaj günü, Lay Zhang’ın dans pratiği sırasında yaralandığı için önceki gece acil tedavi görmek için hastaneye gitmesi gerektiğini bildirdi. Lay’ın, bacağı bandajla sarılı ve aksak bir şekilde yürürken görüldü.

Lay Zhang, ruhu hakkında konuşmaya gelince, uyduğu üç şey olduğunu açıkladı: Minnettar olmayı bilmek, çok çalışmak ve iyi seçimler yapmak. Denge bir yana, Lay Zhang her zaman sıkı çalışmayı başarının anahtar bir bileşeni olarak ifade eder. “Sıkı çalışma” kelimeleri Weibo hesabının bile bir parçası. Ancak, sıkı çalışmadaki ısrarı bazen onu alay konusu yapmıştır. Buna karşılık Lay “Başarı için sıkı çalışmanın şart olduğunu düşünüyorum ancak çok çalışman kesinlikle başarılı olacağın anlamına gelmiyor. Çok çalışmakla dalga geçen herkes o kadar iyi değil. Benimle alay edebilirsin ama sıkı çalışmayla alay etmeyin. Çok çalışan herkes saygı görmeyi hak ediyor.” diyor.

Halkın idollerle ilgili bakış açısını değiştirmek için kendi güçlü yönlerini kullanmayı düşünüp düşünmediği sorulunca “Bence çok iyi dans eden Yibo da dahil olmak üzere pek çok gücü olan birçok idol var. Jia de çok iyi dans ediyor. Hepimiz idolüz ve çok iyi dans ediyoruz. Bu önyargının üstesinden gelmek için zaman ve çalışma gerekğini düşünüyorum. Bu yüzden umarım herkese verilecek daha çok iş vardır. Ayrıca herkesin idol olmaya karşı önyargılı bir görüşe sahip olmayacağını umuyorum. Kesinlikle herkesin keşfetmesini bekleyen iyi idoller olacak.” dedi.

Lay Zhang’a ayrıca “Street Dance of China 3″te Wallace Chung ile yaptığı dans mücadelesi soruldu. Lay Zhang, “Chung-laoshi’ye son derece saygı duyuyorum. Tıpkı daha önce birçok dansçının söylediği gibi, Chung-laoshi dansın belli bir ruhunu temsil ediyor. Bütün meydan okumaları yaptı. Bu yüzden Wallace Chung laoshi’nin aşırı saygıyı hak eden bir sokak dansı lideri olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Lay Zhang, “Street Dance of China 3” dışında aynı zamanda “Challenges at Midlife” dizisinin de çekimlerini yapıyordu. Geceleri dans pratiği yaparken esas olarak günü çekim yaparak geçirdi. Bir keresinde, “Bir günün üç gün gibi kullanıldığını hissettim.” demişti. “Challenges at Midlife” ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz: Lay’in “Challenge at Midlife” Dizisinin İlk Fragmanı ve Posterleri Yayınlandı

Sıkışık programı nedeniyle Lay Zhang, geçmişte havaalanında müzik yaparken görüldüğünde aşırı derecede eleştirilmişti. Lay bu konu hakkında: “Havaalanında kimse müzik yapmak istemez. Havaalanında yapılıyorsa bunun nedeni şarkının ses miksajına ihtiyacı olmasıdır. Çoklu parçanın ses teknisyenine gönderilmesi gerekiyor. İnsanlar bunları daha önce kişisel olarak deneyimlememişlerse, bir şarkının tüm prodüksiyon süresini bilemezler. Yani sorun değil. Bu, herkes için farklıdır. Ben de kesinlikle dizüstü bilgisayarımı havaalanından çıkarmak istemiyorum. Havaalanında neden müzik yapmak isteyeyim? Müzik dinlemek, müzik yapmak, havaalanında dosyayı kontrol etmek, hepsi yeterli zaman olmadığı için.” diyor.

Son olarak, bir kedi besledikten sonra hayatındaki değişiklikler sorulduğunda Lay Zhang, “O kadar yalnız değilim.” dedi.