Lay Zhang, EXO’da Stajyer Günlerinde Kai ile Faydalı Rekabetini Anlattı

847

Youku’nun hayatta kalma şovu “We Are Young 2020”nin 6. bölümünün fragmanında akıl hocası Lay Zhang ile sahne arkası röportajı yapılıyor. Röportajcı Lay Zhang’a şovda fazla etkinlik veya ekran süresi olmadığını düşünen yarışmacılardan bahsetti. Bu yüzden de izleyicilerin güçlü yanlarını göremediklerini düşünüyorlar. Bunun aksine bazen güçlü yanlarını ve akılda kalıcı özelliklerini bulabilen yol arkadaşları var. Bu yüzden röportajcı Lay Zhang’a bu tür yarışmacıların şovda kalma olasılığı daha mı yüksek ya da buna katkıda bulunan başka faktörlerin olup olmadığını sordu.

Lay Zhang, “Gruptayken o kadar iyi olmadığımı düşünürdüm. Ben de kendimi geliştirmek için kullanabileceğim çok zamanım olduğunu düşündüm. Kendimi geliştirmek için zaman harcayabilirdim. Başka ne yapabilirdim ki? Hâlâ başkalarının güçlü yönlerini keşfetmek mi? Kendi güçlü yönlerimi bile keşfedemedim. Ama eğer bir üyenin güçlü yanından gerçekten hoşlanıyorsam, onlarla daha fazla dans edeceğimi, onlardan daha fazla öğreneceğimi hissediyordum. Bu sağlıklı bir rekabet türü ve insana gelişme gösterdiğini hissettiriyor. Rekabet sağlıklı olmalı.” diyor.

Lay Zhang daha sonra EXO üyesi Kai ile olan deneyimlerinden bahsetti. “Örneğin grup üyemiz Kai ile dans ederken, sağlıklı (yararlı) bir rekabetimiz olurdu. Bazen Kai ile birlikteyken liderimiz Suho da gelirdi birlikte pirinç kekleri yer, pratik yapar, yemek yerdik. Eğlenmek için beni dışarı çıkarırlardı. Bu süre zarfında, oldukça hızlı geliştim. Daha sonra kendime çeki düzen verdim, tekrar öğrenmeye başladım ve derslere katıldım. Sonrasında gerçekten iyi öğretmenlerle tanıştım.”

View this post on Instagram

#weareoneEXO @weareone.exo

A post shared by EXO Official (@weareone.exo) on

Daha sonra, Lay Zhang birkaç gün önce üyelerle dans ve “Street Dance of China 3” hakkında mesajlaştıklarını söyledi. Lay Zhang grup üyelerine dans mücadelelerinin olduğunu ve fırsat bulurlarsa gelip birlikte eğlenebileceklerini söylemiş. Ayrıca “Kai çok iyi dans eder.” dedi.

Lay “Street Dance of China 3”de

Daha sonra röportajcı Lay Zhang’a sağlıklı rekabet ve kendini geliştirmek adına yanında bir yol arkadaşının olması gerekip gerekmediğini sordu. Lay Zhang, “Evet, olmalı. Kesinlikle faydalı bir rekabet gerekiyor. İlk olarak, diğerlerinin güçlü yanlarını keşfetmelisiniz. Diğerlerinin güçlü yanlarını keşfetmek için onlardan öğrenirsiniz. Öğrenme süreci aslında gelişmenin başka bir şeklidir çünkü karşınızdaki çok iyi dans ediyordur. Mesela bunu söylediğimi çok iyi hatırlıyorum. Şirkete ilk katıldığımda Kai’nin dans ettiğini gördüm ve ‘Woooow, biri nasıl bu kadar iyi dans edebilir?’ dedim. Sadece bu kadar iyi dans eden biri nasıl olabilir diye düşündüm.” dedi.

Lay Zhang, Kai’yi ilk kez dans ettiğini gördüğündeki tepkisini anlatıyor.