Lay Zhang, Neden Başlangıçta “We Are Young 2020”ye Katılmayı Reddettiğini Açıkladı

457

Youku’nun erkek grubu hayatta kalma şovu “We Are Young 2020”nin ikinci sezonu 26 haziranda yayınlandı. İlk sezonu “All For One”ı (programın ilk sezonunun ismi “All For One”dı ikici sezonu “We Are Young” olarak değiştirildi ayrıntılı habere buradan ulaşabilirsiniz) izleyenler “New Storm” ve “BlackACE” adlı iki grubun çıkış yaptığını biliyor. Ancak fark ettiyseniz “New Storm” hiç tanıtılmadı. “BlackACE” ise Tencent’in karma grup yarışması “We Are Blazing”de çıkış yaptıktan bir sene sonra ilk gerçek grup faaliyetini gerçekleştirdi.

“We Are Young 2020”ın teması ise ikinci şanslar gibi görünüyor. Akıl hocaları ve şov, diğer hayatta kalma şovlarında yarışan ancak başarılı olamayan ve şimdi başka bir şans verdikleri yarışmacıları çağırıyor. Bu yarışmacıları tanımlayan Çin argosu, “hui guo rou” (回锅肉), Sichuan mutfağı yemeği, “iki kez pişirilmiş domuz eti” olarak adlandırılıyor. Buna iki kez pişirilmiş domuz eti denmesinin sebebi, domuz eti “tavaya geri koyulmalı ve iki kez pişirilmelidir” ki bu da hayatta kalma şovu yarışmacılarının da benzer bir deneyimi olduğu söyleniyor.

Yarışmacı Lin Ran, Cai Xukun’un da bir “hui guo rou” olduğundan bahsediyor. Lin Ran, erkek grubu “GOLDEN AGE”in bir parçası ve daha önce “CHUANG 2019”da yarıştı.

Lay Zhang “We Are Young 2020”nin yapımcısı olarak ilan edildiğinde, birçok hayran ve internet kullanıcısı şok oldu. Lay Zhang, iQiyi’nin “Idol Producer” ve “Qing Chun You Ni”nin ilk iki sezonunun yapımcısıydı. Bu yüzden, özellikle “Youth With You 2020”ye dönmeyip, rakip bir platforma geçtiğini görmek sürpriz oldu.

Şovun ilk bölümünde Lay Zhang’a ona ilk yaklaştıklarında davetlerini neden reddettiği soruldu. Lay Zhang birkaç saniyeliğine düşünüyor ve “Sanırım…söylememi istediğinden emin misiniz?” diye soruyor. “Hazır mısınız millet?” diyor. Röportajı yapan kişi “Evet, hazırız.” yanıtını veriyor. Lay Zhang açık açık şunları söylüyor “Bence bu yıl bu yarışmayı yapmamalısınız. Gerçekten, ne acelesi var? Bunu yapmak için acele etmeniz gerekiyorsa, o zaman ne yapıyorsunuz? Geçmişte ortalığı karıştıran pek çok yarışma oldu. Bir tane daha çıkarırsınız, nasıl iyi halefleriniz olabilir? Bu nasıl mümkün olabilir?” dedi.

Lay Zhang ayrıca bu gösteriye tamamen çocuklara yardım etmek için katıldığını açıkladı. Sahne yapımcısı olmak, bilgi ve tecrübelerini yarışmacılara aktarıp onları “savaş alanına” göndermek istediğini söyledi. Ayrıca yarışmacılara şunu hatırlatıyor: “Mesele her zaman dengedir.” *(“it’s always about balance”). (“it’s always about balance”: Lay’ın önceki hayatta kalma şovlarında bu sözü slogan hâline gelmiş ve tüm yarışmacılar buna dikkat etmiştir.)

Ayrıca ilk bölümde bazı performanslar sergilendi aşağıdan bakabilirsiniz:

Li Xikan, Zuo Ye, Duan Xuyu, Su Er ve Oscar EXO’nun “Monster” parçasını seslendirdi. Oscar daha önce Cube stajyeriydi.

Xu Shengen “Mamba Never Out”

“We Are Young 2020” yeni haberleri için bizi takipte kalın.