Lee Dong Wook, GQ Korea ile Röportaj Yaptı

582

GQ Korea, 2020’de yılın erkeği seçilen Lee Dong Wook’la yapılan röportajı ve oyuncunun fotoğraflarını yayınladı! Lee Dong Wook bu ünvanı üst üste üçüncü kez elde etti.

Aktör röportajı sırasında son dizisi “Tale of the Nine-Tailed”in çekimlerinin tamamlanması hakkında konuştu. Lee Yeon karakteri erkek bir Gumiho (efsanevi dokuz kuyruklu bir tilki) ve eski bir dağ ruhudur.

Lee Dong Wook, “Karakterim havalı ve çok yetenekli. Bununla birlikte, kalbinin fiziksel görünümünden çok daha soğuk olduğunu düşünüyorum. Bu sevimsiz gelebilir ama sıradan bir kişilik, dağ ruhu olamaz. Onu güçlü bir iç benliği olan bir karakter olarak düşünüyorum.” dedi.

Daha önceki bir röportajda Lee Dong Wook, “Hell is Other People”daki rolüne özel olarak hazırlanmak yerine, daha çok rolünü yerinde yaptığını açıklamıştı. Oyuncu “Tale of the Nine-Tailed”i çekerken bu yöntemi tekrar kullanmaktan bahsetti. “Neyse ki yönetmen bana yeşil ışık yaktı. Durumun düzenlenmesi, detaylar ve çizgiler konusunda özgürce hareket edebildim. Aslında repliklerimin yaklaşık üçte biri doğaçlama yapıldı.” dedi.

Lee Dong Wook “Bu ‘Goblin’de de aynıydı ama fantezinin özünün, yazarın yarattığı dünyadaki özgürlüğünüzün kapsamı olduğuna inanıyorum. Canavarlarla ya da bir Gumiho ile röportaj  yapamazsın, bu yüzden hazırlayabileceğin pek bir şey yok. Rolün sette serbestçe akmasına izin vermelisiniz.” diye açıkladı.

Lee Dong Wook geçen yıla dönüp baktığında, “Sanırım yeni şeylere uyum sağladığım bir dönemdi. Bir insan olarak, yaşam tarzımı ve sosyal yaşamımı COVID-19 salgınına uyarlamak için elimden gelenin en iyisini yapmalıydım. Setteki yeni ilişkilere ve sisteme uyum sağlamaya çalıştım. Buna alıştığınızda o sayfa kapanır. Önümüzdeki haftadan itibaren bir film çekiyorum. Oraya da uyum sağlamam gerekecek.” diye anlattı.

Röportajcı, Lee Dong Wook’un sık sık aktör olmanın, kişinin seçilmesi ve tanınması gereken bir kariyer olduğunı söylediğini hatırlattı. Lee Dong Wook’un da bu özelliklerinin eksik olmadığını ekleyerek, “seçilmedeki” en önemli faktörün ne olduğunu düşündüğünü sordu.

Lee Dong Wook, “Açıkça oyunculukta iyi olmalısın ve gayretli olmak önemli. İnsanlar 21 yıldır hiç dinlenmeden nasıl çalıştığımı soruyor ama ben sadece insanlar beni göz ardı ettiğinde çalıştım. Artık insanların beni gördüğüne ve ‘Lee Dong Wook’un kestirme yollardan yararlanmadığını’ düşündüğüne inanıyorum.” dedi.

Oyuncu şunları da ekledi: “Çalışkan olurken yanılabileceğini düşünebilirsin. Ayrıca diğerlerinden daha yavaş ilerlediğini de hissedebilirsin. Ancak, bu titizlik kabullenilmeni sağlar. O zamana kadar dayanmalısın. Ayrıca şikâyet ederken yapmam gereken her şeyi yapıyorum. ‘Mecbur muyum?’ diyorum ama yine de benden istenen her şeyi yapıyorum. Sanırım bu da benim cazibem olabilir. “

Pek çok fantastik eserde rol aldığı için Lee Dong Wook’a ne tür bir fantezi dünyası hayal ettiği soruldu. Oyuncunun cevabı şu oldu: “Fantezilerimden biri küresel bir rock grubunun solisti olmak. İyi şarkı söyleyebilen insanları çok kıskanıyorum. Sahnede şarkı söylerken seksi olmanın nasıl bir his olduğunu da merak ediyorum. Benim de fantezilerim var. Ünlü bir sporcu olmak ve bir gol attıktan sonra büyük bir kutlama yapmak veya sayı yaptıktan sopamı atmak. Bir gün bu rollerden birini oynayacağım.” Lee Dong Wook şakayla karışık, “Yapamam. Sporcu olsaydım, emeklilik yaşım gelmiş olurdu.” dedi.

Müzisyen olma hayalini belirten Lee Dong Wook, yılın en sevdiği şarkılarından da bahsetti. Oyuncu “Bugünlerde gerçekten DAY6’ya takıldım. Özellikle ‘You Were Beautiful’ şarkısını seviyorum. “Sen güzeldin, bana bakan gözlerin, bana seslenen sesin” sözlerini duyduğumda, Lee Yeon ve Ji Ah arasındaki kalpleri ısıtan hikâyeyi düşünüyorum.” dedi.

Lee Dong Wook kısa süre önce Im Soo Jung ve Esom ile birlikte yeni filmi “Single in Seoul”u çekmeye başladı.