Lee Min Ho, Apple TV+’nın “Pachinko” Dizisinin Başrolü Olabilir

720

Lee Min Ho Netflix dizisi “The King: Eternal Monarch” ile başarılı bir K-drama dönüşü yaptı. Hallyu yıldızı şimdi başka bir Amerikan yayın hizmetiyle el ele veriyor. Son zamanlarda, Apple TV+’nın Koreli-Amerikalı yazar Min Jin Lee’nin aynı adlı en çok satan tarihi kurgu romanının dizi uyarlaması olan “Pachinko”da erkek başrol oynayacağı haberi geldi. Oyuncu, Japonya gibi yabancı topraklarda yaşayan Korelilerin kanını, terini ve gözyaşlarını tasvir etmek için yazar ve Apple TV+ ile yakın bir şekilde çalışacak.

“Pachinko”, 1990’ların başında Japonya’ya göç ettikten ırkçılık, baskı ve önyargılarla karşılaşan Koreli bir ailenin hikâyesiyle uluslararası alanda farkındalık yaratmıştır. Kitap, Ulusal Kurgu Kitap Ödülü için 2017 finalistiydi ve hatta eski ABD Başkanı Barack Obama, geçen mayıs ayında onu “büyüleyici bir kitap” olarak açıkça övdü. Pek çok kişi romanı okuma tavsiyesine ilgi gösterince sosyal medya gönderisi hemen bir dizi tartışmaya yol açtı.

Haberlere göre, dizi sekiz bölümden oluşacak ve çoğunlukla Asyalı oyuncu kadrosundan oluşacak. “Kingdom” ve “Crash Landing On You” gibi Kore dizilerinin Netflix aracılığıyla dünya çapında büyük ilgi görmesi nedeniyle, Apple TV’nin Hallyu dalgasına yönelmesi hiç de şaşırtıcı değil. Sıradan ve daha az ayrıcalıklı bir geçmişe sahip bir karakteri oynaması için tanınmış Min Ho’yu seçmek, daha fazla tanıtım sağlamak için akıllıca bir hareket. Dünyanın dört bir yanındaki hayranlar, büyük olasılıkla onu her zamanki zengin ve şık karakterlerinden uzaklaştığını görmek için izleyeceklerdir.