Li Xian, Dazed Kore Dergisinin Kapağında Yer Alan İlk Çinli Sanatçı Oldu

959

Çinli aktör Li Xian, geçen yıl popüler dizi “Go Go Squid!”de rol aldıktan sonra hızla ün kazandı.

E-spor romantik komedisinde içe dönük bir bilgisayar dehasını oynamak onu o kadar popüler yaptı ki Weibo takipçisi dört katına çıktı ve beş milyondan yirmi milyona ulaştı.

“Go Go Squid!”de (Qin Ai De, Re Ai De) Li Xian, Han Shangyan adında uluslararası siber güvenlik yarışmalarında rekabet eden bir siber güvenlik uzmanını canlandırıyor ve çevrimiçi şarkıcılık yapan bilgisayar mühendisi Tong Nian (Yang Zi) ile karşılaşıyor.

“Go Go Squid!” Kore’de geçen yıl yayınlandığında, Li’nin popülaritesi tavan yaptı. Korece’de Lee Hyeon olarak bilinen 28 yaşındaki aktör, genç ve yaşlılar arasında birçok yeni hayran kazandı. Son zamanlarda hayranlar, Dazed Kore’nin temmuz 2020 baskısının çift kapağında Li’yi bulmaktan memnun oldular. Bu, Li’yi moda dergisinin kapağını süsleyen ilk Çinli sanatçı yaptı.

Dazed Kore’nin kapak başlığı Li Xian’ı “Asya’nın Yeni Dalgası” olarak tanımlıyor ve aktörün iki farklı şık ve çağdaş görünüm sergilediği kapak tasarımına sahip.

Dazed ayda iki kere yayınlanan bir İngiliz tarzı dergi ve Dazed Korea da Kore versiyonu. Li’nin daha önce İngiliz tarzı magazin dergisi ile fotoğraf çekimleri yayınlanmıştı.

Bu yıl, Li’nin çıkması beklenen dört filmi var: The Enigma Of Arrival (Di Da Zhi Mi), Red Fox Scholar (Chi Hu Shu Sheng), Schemes In Antiques (Gu Dong Ju Zhong Ju) ve Love Song 1980 (Lian Qu 1980).

Li’nin diğer popüler dizileri arasında Sword Dynasty (2019), Only Side By Side With You (2018) ve Medical Examiner Dr. Qin (2016) bulunuyor.

Aşağıdan Dazed’de yayınlanmış bazı fotoğraflara bakabilirsiniz:

Photography © Zeng Wu for DAZED KOREA