Luhan Hakkında Bilmediğiniz 5 Eğlenceli Gerçek

776

Çocuksu bakışlarından dolayı anlayamasanız da, eski EXO üyesi Lu Han 20 nisanda 30 yaşına girdi. Şarkıcı ve oyuncu son on yılda birçok başarıya imza attı ve hatta son zamanlarda beklenmedik bir nedenden ötürü popülerlik kazandı (nedenini öğrenmek için okumaya devam edin!). Bugün 30. doğum gününü kutlarken, Lu Han hakkında bu 5 eğlenceli gerçeğe göz atalım

Aslen Değişim Öğrencisi Olarak Kore’ye Taşındı

 

Yonsei Üniversitesi’nde Lu Han (2. sıra, en sağda).

Lu Han, K-pop grubu EXO’ya katıldığında Kore’de şöhreti yakalamış olsa da başlangıçta değişim öğrencisi olarak Kore’ye taşınmıştı. Yonsei Üniversitesi’ne gitti ve daha sonra Seul Sanat Enstitüsü’nde Uygulamalı Müzik dalında eğitim gördü.

 …Ama Her Zaman Harika Bir Öğrenci Değildi 

Hayran gruplarından birine göre, Lu Han akademik yaşama uygun değildi. Hayran grubuna göre, Yonsei Üniversitesi’nden eski bir profesörlerinden biri Lu Han’ı “günlük ders öğrenmek yerine masalarında uyuyan öğrencilerden biri” olarak nitelendirdi. Bununla birlikte profesör, Lu Han’ın bu kadar ünlü olacağını bilseydi bir imza isteyeceğini de söyledi. Bunu okuyan öğretmenler şunları not etmelidir: Şimdi iddiasız görünseler bile öğrencilerinizin ne olabileceğini asla küçümsemeyin!

İki Dünya Rekoru Kırdı

Ya da daha doğrusu hayranları rekor kırdı. Luhan, bir Weibo gönderisine en çok yorum yapılan rekorunu kırarak ilk rekorunu kırdı. Eylül 2015 itibarıyla, gönderiye 100.252.605 yanıt aldı!

İkinci rekoru ise 2016 Luhan Reloaded Çin Turu’nda, hayranlarını geyik boynuzu (Eski EXO üyesi Luhan’a hayranları geyik diyordu) takmaya ve bunu yapan en büyük topluluk olmaya davet etti. Bunun dünya rekoru olacağını kim bilebilirdi? Luhan her zaman sürprizlerle doludur!

Çin Reklam Pazarının En Büyük Yıldızlarından Biri

Birçok küresel marka, reklam pazarlarında Çin pazarına hitap etmenin bir yöntemi olarak Lu Han’ı öne çıkardı. AdAge’a göre, Star Wars reklam kampanyasıyla ilgili temsilci şunları söyledi: “Luhan bir sözcü olarak değil, tutkulu bir savunucu olarak kullanıldı. Luhan şarkı söyledi, karakterler canlandırdı, R2D2’ye sarıldı ve filmlerden keyif aldığını yazdı. Hayranlar, kişiliğinin bilinmeyen bir yönünü gördüler ve ‘Star Wars’ çevresindeki uluslar arası konuşmalara katılma arzusu yarattılar. Rakamlar öyküyü anlattı, Bay Lu’nun Weibo ‘Star Wars’ da yarım milyon etkileşim aldı.”

Luhan’ın büyük tutkulu iş ahlakı sevilmeye değer!

Son zamanlarda ABD Politikasında Trend Oldu

Evet, doğru okudunuz. Küresel koronavirüs pandemisi tartışmalarında eski ABD başkan yardımcısı Joe Biden yanlışlıkla “Wuhan”ı “Luhan” olarak söyledi. Luhan’ın hayranları gülmediler. Bir hayran şöyle cevap verdi: “Endişelendim ve heyecanlandım. Bunun Luhan’la ilgisi yok Biden’le var.” Hayal kırıklığına uğrayan hayranlar üzgün olduklarını yazdılar. Bir hayran şöyle yazdı: “Luhan, çok üzgünüm, benim bebeğim bir virüs değil.” Diğer hayranlar işi dalgaya vurarak şöyle yazdı: “Adamım! Luhan sana ne yaptı? ”

Esprili bir şekilde, bazı hayranlar fandomları için yaratıcı yeni bir yön buldu. Luhan virüsü ile enfekte olduklarını ve bunun için kesinlikle bir tedavisi olmadığını belirttiler ve Luhan’ın  fandomunun ne kadar zekice işler yapabileceğini kanıtladılar.

İyi ki doğdun Luhan!