Luhan, Idollükten Yetenekli Bir Aktöre Yükseldi

1962

Bu yaz, internet oyunlardan ilham alan dizi “Crossfire” ve psiko-gerilim dizisi “Abduction” ile ciddi bir aktöre dönüşmekle meşgul olan eski KPOP idolü Luhan için bir dönüm noktası oldu. İki dizi Lu Han’ın dramatik olarak farklı karakterleri oynamasına izin verdi. Biri toplumun sınırlarını zorlayan bir gençken, diğeri psikotik ve dolandırıcı bir seri katil. Lu Han, herkesi şaşırtan ve zevk veren performanslarıyla, her iki karakteri de zahmetsizce götürmeyi başardı ve tam teşekküllü bir aktör olarak statüsünü daha da sağlamlaştırdı.

“Abduction”da oyuncu gündüzleri çocuk hastalıkları stajyeri, geceleri seri katili oynadı. Gün içinde hastalarının hayatını kurtarmakla meşgul olan beyaz önlüklü melek, geceleri acımasızca işkence edip öldüren trençkotlu bir avcıydı.

Böylesine iki yüzlü bir karakteri canlandırmaya odaklanmak ve kendini adamak, en deneyimli oyuncu için bile bir meydan okuma oluşturabilir, ancak Lu Han sadece iyi kalpli doktoru becerikli bir şekilde oynamakla kalmadı, aynı zamanda sinir bozucu katilin işkencesini ve deliliğini de yakaladı.

Lu Han’ın karakterinin kıdemli araştırmacı tarafından sorgulandığı bir sahnede (deneyimli aktör Wang Qianyuan’ın canlandırdığı), iki oyuncu heyecan verici bir performans sergiledi. Wang, soğukkanlı olmayan bir soru sorduğunda Lu Han eşit derecede dikkatsizce cevap verdi. İki karakter, gerçek niyetlerini birbirlerine açıklamayan bir fikir savaşına girdiler. Zhao gözlüklerini ittiğinde sadece ufak bir hareketle temiz dış görünüşünün altında çok hasta bir adamın saklandığını görebiliyorduk.

İyi bir gerilim filminin işareti, katilin seyirciyi ürpertip ürütmemesi ile belirlenir ve Lu Han kesinlikle tüylerimizi diken diken etti! Zhao (Lu Han’ın karakteri) müfettiş Zhang’ın karısını kaçırdığında, Zhao’nun tüyler ürpertici gülüşü, onun ne kadar umursamadığını hepimizin anladığı ve böylece deliliğini herkesin görmesi için sergilediği andır. Sahnedeki diğer iki oyuncu çok çekici olsa da, endüstri standartlarına göre en genç ve çaylak oyuncu Lu Han, sahnede kesinlikle parladı.

Bu sahne bize Lu Han’ın amacına bir göz attırdı. İdol Lu Han’dan geçici olarak sıyrıldık ve onun yerine psikotik (psikoz hastası) Zhao’yu koyduk. Yardımcı yıldız Wang Qianyuan, Lu Han’ın performansına ve profesyonelliğine övgüde bulundu.

Lu Han’ın yaz aylarında popüler olan diğer bir dizisi de internet oyunlarından ilham alan dizi “Crossfire”. Lu Han, siber bir dünyaya dalmış, ancak yönsüz bir hayat yaşayan hayal kırıklığına uğramış bir genci canlandırdı. Asi saçlar, kirli giysiler, hayatının mevcut durumunu nasıl gördüğünün bir yansıması olan baştan savma, karmaşık bir hayat.

Crossfire’daki özel bir sahnede, Lu Han’ın karakterinin çaresiz ve çaresizlikten sarhoş olup uzun zaman önce hayallerinden nasıl vazgeçtiğini itiraf ettiği bir sahneydi. İş yerinde amirlerini etkilemek için ne gerekiyorsa yapmak zorunda olduğu gerçeği yüzünden işe yaramaz ve acınası olduğu için pek çok izleyicinin hislerine kesinlikle dokundu.

“Crossfire”, Lu Han’ı gerçekten tanınmış bir aktöre yükselti ve ona idol çevresi dışından hayranlar kazandırdı. Yakın zamanda yapılan bir Hupu anketinde Lu Han, birçok popüler yarışmacıyı geçerek en sevilen yeni oyuncu kategorisi olan büyük ödülü kazandı. Lu Han’ın önceki idol statüsü, oyunculuk projelerinde kendisinden her zaman bu kadar yüksek beklentilere sahip olmasının nedenlerinden biri olabilir, sanki kendisinin bir idolden daha fazlası olduğunu kendi kendine kanıtlaması gerekiyormuş gibi. Lu Han kesinlikle kabul gören bir aktör olmayı hedefliyor ve ne olursa olsun başarılı olmak için sıkı çalışmaya istekli!