Luo Yunxi’nin Yükselişi

593

“Ashes of Love”daki rolüyle tanınmaya başladıktan sonra, Çinli aktör Leo Luo Yunxi başrolleri kapmaya başladı. Beklendiği gibi, “And the Winner is Love” ve daha yakın zamanda, ofisteki romantik komedisi “Love is Sweet”da başrol oynadığında büyük övgüler topladı. “Love is Sweet”de başrol oyuncusu Bai Lu ile çok iyi bir kimya sergiledi. Bu rol Yunxi’ye doğru zamanda geldi, izleyicilere çok farklı rolleri canlandırabileceğini gösterebildi. Büyüyen hayran kitlesiyle popülaritesini artıran Yunxi, en ateşli Çinli aktörler arasında hızla üst sıralara yükseliyor. Ancak, 32 yaşındaki aktör böyle bir şöhrete kolayca ulaşamadı; oyunculuğa başlamadan önce kariyerini iki kez yeniden yönlendirdi.

İki Kez Kariyer Değişimi Yaptı

Performans sanatları ailesinden gelen Yunxi, dans öğretmeni olan babasının genç yaşta dansı öğrenmeye başlamasından etkilendi. 11 yıl bale eğitimi aldıktan sonra, 2005 yılında Pekin Dans Akademisi ve Şanghay Tiyatro Akademisi’ne kabul edildi. Büyük hayranlık duyduğu aktör Hu Ge de oradan mezun olduğu için düşünmeden bale okumayı seçti. Mezun olduktan kısa bir süre sonra Macao Konservatuarı Dans Okulu’nda dans eğitmeni olarak çalıştı. Bir yıl sonra kariyerinde bir miktar değişiklik istedi ve stajyer olmaya karar verdi. 2010 yılında JBOY3 adlı bir erkek grubunda müzik çıkışını yaptı. Ancak, grup popülerlik kazanamadı ve kısa süre sonra 2012’de dağıldı.

Sağlam duran Yunxi, kariyerini oyuncu olma yolunda değiştirdi. “Ashes of Love”da Runyu rolünü alana kadar birkaç yıl nispeten tanınmıyordu. Temiz görünüşü ve zarif havasıyla Yunxi, karakteri yansıtabilen bir mizaca sahipti. Bu aynı zamanda “And the Winner is Love”daki karakterinde de geçerliydi, çünkü zarif mizacı birçok hayranı ona doğru çekiyordu. Bu iki eserden büyük bir sevgi görmesine rağmen, hayranları sürekli aynı karakterleri oynamaya başlayacağından endişeliydi.

Kendisinin Yeni Bir Tarafını Gösterdi

Bununla birlikte, endişelenmelerine gerek olmadığı ortaya çıktı çünkü Yunxi’nin “Love Is Sweet”deki bir patron olarak sevgi dolu ve otoriter rolü, oyuncunun aynı zamanda eğlenceli ve alçak gönüllü karakterleri de idare edebildiğini açıkça gösteriyor. İzleyiciler, Yunxi bir sürü duyguyu sergilerken, onun özgür ve deneysel bir yanını da görebilirler. Bu tür bir oyunculuk, daha önce çok iyi işlenerek oluşturulan imajını da geride bıraktı. Bu yüzden, görünüşte çok katı ama aslında içeride çok yumuşak olan Yuan Shuai’yi oynamaya kendini bıraktığını görmek inkâr edilemez bir şekilde çok ferahlatıcıydı.

Farklı yetenekler ve iyi bir imaj sergilemesi sayesinde yönetmenin onu seçmesi şaşırtıcı değil. Dizideki karakterinin kişiliğindeki zıtlık, dizinin ana vurgularından biri olsa da, Bai Lu partneri olmasaydı bu açıkça görülmeyecekti. Aralarındaki romantik kıvılcımlar, kişilikleri kadar canlı ve tutkulu ve çekişmelerinin eğlenceli bir gösteri olduğu yadsınamaz.

Beş Yıl Flört Etmek Yasak

‘Love is Sweet’de sevgi dolu tarafını ifade etmekte özgür olsa da gerçek hayatta Yunxi’nin sözleşmesine göre beş yıl bir ilişkisinin olması yasak. Ancak, kendini oyunculuk kariyerine adadığı için bu konuda çok fazla endişelenmiyor.