Ma Yili, Yönetmen Wong Kar Wai’nin “Blossoms” Dizisinde Hu Ge İle Birlikte Rol Alacak

839

Wong Kar Wai’nin sekiz yıl sonra ilk dizisi olacak olan “Blossoms” prodüksiyona hazırlanıyor. Başlangıçta bu yılın başlarında çekime başlaması planlanan dizinin prodüksiyonu COVID-19 salgını sonrasında durdurulmuştu.

Hu Ge’nin başrolünde oynayacağı “Blossoms” Jin Yucheng’in aynı adlı romanına dayanıyor. Hikâye, 10 yaşından orta yaşa kadar ana karakter A’bao’nun etrafında gelişiyor. Şanghay’da geçen dizinin ilk yarısı 1960’lardan 1970’lere kadar; ikinci yarısı 1980’lerden 1990’lara kadar geçecek.

Ayrıca Wong Kar Wai’nin romanın TV uyarlamasını da yapacağı ancak yönetmeyeceği de bildirildi. Son haberlere göre, Çinli aktris Ma Yili, Hu Ge ile aşk ilişkisi olan birini canlandıracak. Kris Wu da dizide oynayacak. Orijinal romanın hayranları ve internet kullanıcıları, Yili’nin “evli olmayan bir genç kadını” oynayacağı bildirildiğinde Ma Yili’nin oyunculuğu hakkında çekincelerini dile getirdiler. Yili zaten 44 yaşında ve iki çocuk annesi. Ayrıca Hu Ge’den yedi yaş büyük. Güçlü ve olgun rolleri canlandırması ile bilinen bir aktrisin genç bir kadını canlandıracak olması hayranlara pek inandırıcı gelmedi.

Bununla birlikte, Yili’nin becerilerine güvenen internet kullanıcıları da var ve onlar “Blossoms”, Yili için daha zorlu ve farklı bir şeyle başa çıkma fırsatı olabilir diyorlar.