Mike Angelo Eski Kız Arkadaşı Sarah Casinghini’ye Oğulları Maxwell’i Görmesine İzin Vermediği İçin Dava Açtı

3883

Taylandlı ünlü aktör Mike Angelo, 2014 yılında erkek çocuğu Maxwell’in babası olduğunu açıkladığında eğlence sektörünü şoka uğrattı. Mike Angelo, eski kız arkadaşı İtalyan-Taylandlı model Sarah Casinghini’dan Maxwell isiminde bir oğlu olduğunu açıklamıştı. O sırada Mike Angelo, 24-25 yaşlarındaydı ve kariyerinin zirvesindeydi. Çift zaten ayrıldığı için, eş-ebeveynlik yapıyorlardı, Sarah Casinghini ise Maxwell’in tek yasal velayetini elinde tutuyordu. Ancak, Mike Angelo yakın zamanda Sarah Casinghini oğullarını görmesine izin vermediği için mahkemeye baş vurdu.

15 eylülde, Mike Angelo Instagram’da kendisinin ve Maxwell’in bir fotoğrafını ve oğlunu görmekten nasıl mahrum bırakıldığını anlatan uzun bir yazı yayınladı. Maxwell’in biyolojik babası olmadığı ortaya çıkarsa bile yine de kendi imkânlarıyla Sarah Casinghini’ye yardım etmeyi kabul ettiğini açıkladı. Babası olduğu kanıtlandığından beri Mike Angelo, oğlunun toplamda 10 milyon bahtı bulan her türlü masrafını karşıladığını belirtti.

View this post on Instagram

ตลอดเวลาหลายปี ผมเงียบมาตลอด เพราะคิดว่า การพูดความจริง อาจทำให้เกิดผลกระทบที่ไม่ดีในอนาคตกับลูก ผมสงสารลูก ผมเลยอดทนมาตลอด เพราะคิดว่าสักวันดราม่ามันคงจบไปเอง โดยที่ผมไม่ต้องออกมาชี้แจงความจริงอะไร แต่มันไม่ใช่เลย ผมยอมรับ ช่วงเป็นข่าวแรกๆ ผมเครียดมากนะครับเสียการเสียงานเพราะความไม่เข้าใจของคนในสังคม ที่ตราหน้าว่าผมเป็นคนไม่มีความรับผิดชอบ แต่ผมยืนยัน สิ่งที่ผมพูดเป็นเรื่องจริง และมีหลักฐานหมดทุกอย่าง และผมอยากให้ทุกคนลองเปิดรับฟังในสิ่งที่ผมจะพูดบ้าง และเปิดใจเพื่อให้ผมได้เป็นพ่อที่ชอบด้วยกฎหมายด้วยนะครับ ผมยืนยันว่าไม่มีคำไหนหรือเจตนาในคำร้องที่ยื่นต่อศาลที่ไปพรากลูกจากอกแม่ ผมเพียงไปยื่นคำร้องขอเพื่อใช้สิทธิ์อำนาจปกครองร่วมเท่านั้น มิใช่สิทธิ์ในการปกครองแต่เพียงผู้เดียว วันที่ซาร่ามาแจ้งผมเรื่องลูกบอกว่าเธอท้อง ผมก็ยินดีรับตั้งแต่แถลงข่าวครั้งแรกแล้ว ผมได้มีปรึกษาเรื่องการขอตรวจDNA เพื่อความสบายใจของทุกฝ่าย ซึ่งซาร่าก็คิดว่าตรวจก็ดีจะได้เคลียร์ (ณ เวลานั้นมีเหตุการณ์แปลกๆระหว่างซาร่าและผม ทำให้ผมไม่สามารถเชื่อเค้าได้อย่างสนิทใจ) ถ้าไม่ใช่ลูกผม ผมก็ยินดีซัพพอร์ทในฐานะคนเคยคบกัน แต่ถ้าเป็นลูกผมจะได้ช่วยกันเลี้ยงดูอย่างดีที่สุด พอผมรู้ว่าMaxเป็นลูกผม ผมก็รับผิดชอบมาตลอด จนถึงวันนี้ ผมจ่ายให้ซ่าร่าไปเกือบสิบล้านบาท ค่าใช้จ่ายเล็กน้อยอะไรผมก็จ่ายหมด ผมเลยไม่เข้าใจว่าทำไมสังคมถึงเข้าใจไปแบบนั้น ในเมื่อผมจ่ายทุกอย่าง สิ่งที่ผมทำไปทั้งหมดดูไม่มีค่าอะไรเลย สิ่งที่ผมต้องการมีเพียงอย่างเดียว คือผมอยากเซ็นรับรองบุตร เรื่องราวไม่ได้เป็นอย่างที่สังคมเข้าใจว่าผมไม่ยอมเซ็นรับรองบุตร แต่ซาร่าบอกรอน้องโตก่อน แล้วค่อยให้ลูกตัดสินว่าผมควรเป็นพ่อของน้องรึเปล่าด้วยตนเอง ผมจะไม่ร้องต่อศาลเลย ถ้าซาร่าไม่กีดกันให้ผมไม่เจอลูก ผมคิดถึงMaxครับ คือ…ผมไม่ได้อยากแค่เป็นพ่อที่จ่ายเงิน ผมอยากอยู่ในทุกช่วงชีวิตของเค้า ได้เห็นเค้าเติบโต อยากเป็นพ่อที่ดีของลูก ผมพยายามให้เวลา Maxwell เท่าที่ผมจะทำได้ แล้วถ้าวันนึงลูกโตขึ้นและได้กลับมาอ่านข้อความนี้ daddyอยากจะบอกว่า ไม่ว่าใครจะว่าอะไรยังไงหรือคนรอบข้างจะพูดอะไร อยากให้รู้ว่าdaddyรักพี่แม็กซ์มากนะครับ และที่ตรงนี้เป็นของMaxเสมอ

A post shared by MIKE ANGELO (@m1keangelo) on

Mike Angelo oğlunu göremediği için Sarah Casinghini’yi dava etmeye karar verdi. Doğum belgesinde Maxwell’in yasal babası olmak için başvurdu. Mike Angelo, bunu her zaman yapmak istediğini açıkladı, ancak Sarah Casinghini, Maxwell’in büyümesini beklemek ve yasal babası olmaya uygun olup olmadığına karar vermek istediği için ona bu süreci durdurmasını söyledi. Mike Angelo, oğlunu göremeseydi bu adımı atamayacağını da belirtiyor. Mike Angelo, Maxwell’i çok özlediğini ve iş dışında kalan zamanını onunla geçirdiğini ifade etti. Son olarak, Mike Angelo sadece bir ATM babası olmak istemediğini ve büyürken Maxwell’e her adımda eşlik etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

17 eylülde Mike Angelo TV’de, Sarah Casinghini ile velayet savaşından bahsetti. Mike Angelo, kariyerini son yıllarda Çin’de geliştiriyor. Salgın nedeniyle Mike Angelo, neredeyse hiç geliri olmadığını iddia ediyor. Birikimlerini Maxwell ve annesinin masraflarını karşılamak için kullanıyor. Ayrıca Mike Angelo, para biriktirmek için harcamalarını ayda yaklaşık 15.000 bahta kadar kontrol etmeye çalıştığını ve dışarıda yemek yemediğini söyledi. Yine de nafaka, Sarah Casinghini’nin masrafları, Maxwell’in ücreti, bir dadı ve şoför için ayda toplamda 100 bin bahtlık ödeme yapması gerekiyor. Mike Angelo nafaka ve annesinin masrafları için her yıl yaklaşık 1.7 milyon baht harcıyor ancak yine de oğlunu göremiyor.

Mike Angelo velayet savaşı hakkında konuşmak için televizyona çıktıktan sonra gözyaşlarına boğuldu.

Mike Angelo, Maxwell’in yasal babası olmak için oğullarının ortak velayetini almak üzere Sarah Casinghini’ye dava açtı. Sarah Casinghini ise, Mike Angelo’nun yasal baba olmasına izin vermek için 6 talepte bulundu.

1.Doktora derecesini tamamlayana kadar Maxwell’in en iyi uluslararası bir okuldaki tüm öğrenim ücretini ödeyecek.

2. Çocuğumuz kendine bakana kadar bir şöfor ve dadı için ücretleri ödeyecek.

3.Çocuğumuz kendisi para kazanana kadar Maxwell’in aylık 30.000’den 50.000 bahta kadar olan masraflarını ödeyecek.

4. Maxwell için Bangkok’ta bir daire veya ev satın alacak.

5. Mike, kendi çıkarı veya para kazanmak için çocuğumuzu işi için kullanamaz.

6.Mike çocuğumuzu bir iş için kullanırsa, hatasını anlayana kadar oğlumuzu göremeyecektir.