Mike Angelo, Oğlu Maxwell’in Ortak Velayetini Alma Dilekçesini Geri Çekti

2877

Taylandlı aktör Mike Angelo, eski kız arkadaşı Sarah Casinghini ile 6 yaşındaki oğlu Maxwell için bir velayet savaşına girdi. Mike Angelo, geçen ay Sarah Casinghini’yi Maxwell’in ortak velayeti için dilekçe vermek ve oğullarını görmesine izin vermediği gerekçesiyle yasal babası olarak kaydedilmesi üzere dava açtı. Ayrıca televizyona çıktı ve Sarah Casinghini’yi Maxwell’in yasal babası olarak kaydedilmesine izin vermeden önce yerine getirmesi için verdiği çok sayıda talepden bahsetti.

Sarah Casinghini, 6 ekimde televizyona çıkıp ikinci çocuğu olan bir kız çocuğunu dünyaya getirdiğini itiraf edene kadar dava pek ilgi görmedi. Bebeğin babasının 19 yaşında bir Rus model olduğu ve artık Sarah Casinghini ile birlikte olmadığı bildirildi.

Aynı gün, Mike Angelo Instagram’da birdenbire Maxwell’in ortak velayetini almak için mahkemeye verdiği dilekçesini geri çekmeye karar verdiğini duyurdu.

Mike Angelo, “Bugün ortak velayet almak için mahkemeye verdiğim dilekçemi geri çekmeye karar verdim. Dilekçeyi vermiştim çünkü sadece para veren bir baba olmak istemiyordum. Çocuğumun hayatının her alanında müşterek karar verme hakkına sahip olmak istedim. En önemli şey çocuğumu normal bir şekilde görmek istiyorum ama böyle bir şeyden mahrum kalacağımı hiç düşünmemiştim. Ama bu durum masum insanları ve özellikle oğlumu çok etkiledi. Böyle bir şeyle yüzleşmek zorunda kaldığı için çocuğum için gerçekten üzülüyorum. Bu açıkça yetişkinler arasında bir sorundu, çocuğumu etkilememeli.”

View this post on Instagram

วันนี้ผมตัดสินใจที่จะถอนคำร้องสิทธิ์ในการปกครองบุตรร่วมแล้วครับ เจตนาที่ขอไปตอนแรกเพียงเพราะไม่อยากจะเป็นแค่พ่อที่จ่ายเงินอย่างเดียว แต่อยากมีสิทธิ์ร่วมในการตัดสินใจเรื่องต่างๆในชีวิตลูก และที่สำคัญก็แค่อยากจะมีโอกาสพบปะลูกได้ตามปกติเหมือนคนทั่วๆไป แต่เหมือนเรื่องราวก็ยืดเยื้อและส่งผลกระทบหลายฝ่ายโดยเฉพาะลูกของผม ผมสงสารลูกครับที่ต้องมาเจอเรื่องอะไรแบบนี้ ทั้งที่มันเป็นเรื่องของผู้ใหญ่ ในเมื่อทางฝ่ายคุณแม่ของน้องเลือกที่เรียนเอง และตัดสินใจกับครอบครัวของเขาเอง โดยไม่ปรึกษาผม ผมก็ไม่ขอก้าวก่ายและเคารพการตัดสินใจของพวกเขา วันนี้ผมขอเก็บเงินเข้าบัญชีของลูกผมเองนะครับ และจะมอบให้ลูกใน วันที่ลูกบรรลุนิติภาวะ ผมอยากให้ทุกบาททุกสตางค์ที่ผมหามาไปถึงลูกชายเพียงคนเดียวของผมครับ ตอนนี้ขอให้ทุกเรื่องจบเถอะนะครับ ลูกคงเจ็บปวดถ้าโตมาแล้วต้องเห็นข่าวอะไรพวกนี้ สิ่งที่daddyตัดสินใจทำในวันนี้ ได้แต่หวังว่าMaxจะเข้าใจเมื่อโตขึ้น daddyไม่ได้ปล่อยมือและจะไม่มีวันปล่อยมือของMax แค่วันนี้ที่เราอาจไม่ได้เจอกันแต่daddyยังย้ำคำเดิม ที่ตรงนี้เป็นของพี่Maxเสมอและตลอดไป

A post shared by MIKE ANGELO (@m1keangelo) on

Max’ın annesi ve ailesi benim fikrimi sormadan kendi başlarına bir okula karar verdiler. Şu andan itibaren artık onlara karışmayacağım ve kararlarına da saygı duyacağım. Bugünden itibaren Max için bir banka hesabı açacağım. O hesaba para yatıracağım ve bir gün yetişkin olduğunda banka kartını ona vereceğim. Zor kazandığım bütün parayı oğlumun harcanmasına izin vermek istiyorum.

Bu durum çok uzadı, umarım her şey burada biter. Çocuğum büyüdüğünde bu haberleri görürse kesinlikle çok incinecektir.

Umarım Max, bugün aldığım kararı büyüdüğünde anlayacaktır. Baban senden vazgeçmedi ve senden asla vazgeçmeyecek. Bugünden itibaren birbirimizi göremeyecek olsak da, yine de bilmeni istiyorum… Max için her zaman burada bir yerim olacak!”