Mike He, Goblin’den Esinlenilen Tayvan Dizisinde Gong Yoo ile Karşılaştırılmaktan Korkmuyor

1766

Aralık 2019’da, Jerry Yan ve Mike He’nin popüler Kore dizisi “Goblin” in Tayvan uyarlamasında yer alacakları söylentileri vardı. Söylentiler, iki Tayvanlı idol dizi tanrısı Jerry Yan ve Mike He arasındaki olası iş birliği nedeniyle herkesin nefesini kesti. Ancak Jerry Yan, Sina Entertainment’a, haberleri duymadığını ve dizide yer alma olasılığının olmadığını açıkladı. Bundan sonra, bugüne kadar çok fazla söylenti çıkmadı.

Ancak şimdi Mike He’nin, Tayvan fantastik romantik dizisi olan “Skywatcher”da erkek başrol olacağı açıklandı. Dizinin “Goblin”e benzer olduğu söyleniyor. Dizi, popüler Kore dizisinin resmi olmayan bir uyarlaması gibi görünüyor. Bu dizi, Mike He’nin 6 yıl sonra Tayvan dizilerine geri döndüğü bir dizi olacak. Mike He şaka yollu “amca” kategorisinde yer aldığını ve “Goblin”deki erkek başrollerden biri olan Gong Yoo ile kıyaslanmaktan endişelenmediğini belirtti.

Dizide Mike He, 1.000 yaşındaki Çin’de kötü ruhlarla savaşan bir tanrı olan Zhong Kui’yi canlandırıyor. Günümüzde ise Zhong Kui, Zhong Zheng Nan adıyla yaşamaktadır ve fırın sahibidir. Gün içerisinde fırıncılık yapan ve geceleri ise ölümcül bir avcıdır. Zhong Zheng Nan kendi duygularını izole eden biri olarak görür. Önceki yaşamlarındaki aşkı ve ailesiyle yüzleşmek zorunda kalacağı ise hiç aklına gelmemişti.

“Goblin” romantik ve fantastik türünde bir diziyd. Mike He, “Skywatcher”ın şimdiki zamana daha yakın olduğunu ve zaman yolculuğu içermediğini söylüyor. Ayrıca dizideki kostümünün daha çok “The Matrix”ten Keanu Reeves’e benzediğini söylüyor. Mike He hep Tayvan’ın bir zamanlar Keanu Reeves tarafından canlandırılan bir çizgi roman karakteri olan “John Constantine” üzerine bir dizi çekmesini istediğini de söyledi. Bu yüzden Keanu Reeves ve “Zhong Kui” ile ilgili fikirlerini Zhong Zhen Nan karakteri için rol modeli olarak kullandı.

 

Oyuncuya çıplak sahneler olup olmayacağı sorulduğunda, Mike He bunları önemsemediğini söyleyerek şaka yaptı. Hâlâ formda iken, Mike He daha iyi görünmek için daha fazla çalışmaya ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.