Minho, SHINee’yi Temsil Eden Şarkıyı Seçti, Neden Sonunda Instagram Açtığını ve Daha Fazlasını Açıkladı

673

SHINee’den Minho geçtiğimiz günlerde GQ Korea ile bir fotoğraf çekimi ve röportaj yaptı!

Geçen kasım ayında terhis olduktan sonra Minho, bugünlerde en eğlenceli bulduğu şeyi paylaştı. “Hiçbir yere özgürce gidemediğim için ailemle çok zaman geçiriyorum. Noel’i ve yeni yılı bile birlikte geçirdik. Çıkışımdan sonra zaman bulamadığım için bu sürecin iyi olduğunu düşünüyorum. Orduda bile en çok insanları ne kadar özlediğimi düşündüm.”

Terhis olduktan hemen sonra Minho üniforması ile bir müzik şovunda Taemin’e destek olmaya gitti. Böylece Onew askere gittiğinden beri SHINee ilk kez bir araya geldi. Minho yakın ilişkilerine değindi ve ardından ona üyelerin birlikte ne hakkında konuştukları soruldu. “Albüm hazırlıklarının tam ortasında olduğumuz için, kaçınılmaz olarak ekibimiz hakkında birçok tartışma yapıyoruz. SHINee’nin göstermemiz gereken yönleri gibi.”

Bazı parçaları bir araya getirip getirmedikleri sorulduğunda Minho, “Şimdiye kadar, SHINee hem müziğimiz hem de tarzımız aracılığıyla sık sık yeni ve benzersiz mücadelelere girişti. İlk başladığımız ve daha sonra türetilen şeyler vardı ve bizi “Bunu yapmamız uygun mu?” diye düşündüren son derece cesur şeyler vardı. Ancak idol grubu olduğumuz için kaçınılmaz olarak klişeleşmiş şeyler de yaptık ve bu görüşlerden habersizdik. Ancak şimdi üyeler, sanatsal yönü vurgulayarak müzik tarzımızı daha açık bir şekilde sergilemek istediğimiz konusunda hemfikir.” dedi.

Minho ayrıca SHINee’yi temsil eden şarkı olarak “View”u seçti. Minho şöyle açıkladı: “Dördüncü stüdyo albümümüzün başlık şarkısı “View”, SHINee’nin dönüm noktası oldu. Ondan önce, daha çok performans açısından güçlü bir grup olarak görülüyorduk ancak bu şarkı sayesinde hedeflediğimiz müzik tarzını gösterebildik.”

Tutkusu ve sıkı çalışmasıyla tanınan Minho’dan en tutkulu olduğunu düşündüğü zamanı seçmesi istendi. Minho, “SHINee olarak çıkış yaptığımda, becerilerimin çok eksik olduğunu hissettiğim ve güvenimi kaybettiğim için hiç düşünmeden çalıştım, tecrübe kazandım ve tanıtımlar yaptım. Ama ilk konserimizden sonra ilk defa bazı sinir bozukluklarını ve endişeleri bırakabildim. Beni kaç hayranın desteklediğini anladım. Tek düşündüğüm şey “elimden gelenin en iyisini yapmalıyım” idi. Sanırım ateşli tutku bugün hâlâ işe yarıyor. Bunun şimdiye kadar soğumadığını ve devam ettiğini hissediyorum.” dedi.

Bir idol olmak ve baskılarla ilgili Minho, “İlk başta, zor olsa da ne olursa olsun yine de yapabileceğimi düşündüm. Ama bu doğru değildi. İki işi birden yapmak kolay bir iş değil. Ama aynı zamanda salıvermek de istemezsin. Dürüst olmak gerekirse, “Zordu ve sonuçlardan hayal kırıklığına uğradım” demek yerine, bu sadece çözmem gereken ev ödevi dedim.” dedi.

Son olarak Minho, sonunda neden kendi Instagram hesabını açmaya karar verdiğini açıkladı. Röportajcı, geçmişte Minho’nun sosyal medyayı gerekli bulmadığını paylaştığını ve fikrini neyin değiştirdiğini sordu.

Minho, “Ordudayken hayranlardan çok sayıda mektup aldım. Her birini okudum ama günlük hayatımı sosyal medya aracılığıyla paylaşmamı isteyen çok fazla mesaj vardı. Sosyal medyayı kullanmaya başlamaktansa kendi fotoğraf sergimi açmayı tercih ederim diye şaka yaptım ama son iki yıldır beni bekleyen hayranlarıma bir hediye vermek istediğim için sosyal medya hesabı açtım. Ama buna iyi ayak uydurabilir miyim bilmiyorum.” dedi.

SHINee önümüzdeki ay 2018’den bu yana ilk geri dönüşünü yapmak için hazırlanıyor.

Minho’nun SHINee’yi temsil eden şarkı olarak seçtiği “View”u aşağıdan dinleyebilirsiniz: