Motor Yarışında Wang Yibo ile Kaza Yapan Yarışçı Hu Tongming Açıklama Yaptı

549

Motor yarışçısı Hu Tongming, 7 ekimde Zhuhai’de Wang Yibo ile kaza yapınca Weibo’da en çok tartışılan kişi hâline geldi. Hu Tongming köşeyi dönerken frene geç basmak aamacıyla hızını arttırdı. Sonuçta lastikleri kaydı ve Wang Yibo ile kaza yaptı. Wang Yibo motoru zarar gördüğü için yarışa dönemedi. Oysa ki yorumculardan biri Wang Yibo’nun yarışta ikinci sırayı alabileceğini söylemişti.

Wang Yibo, kazanın bilerek yapıldığını düşündüğünü belirtip üzüntülerini dile getirmişti. Bunun üzerine hayranlar Weibo’da Hu Tongming’e yüklenip onu azarlamışlardı ama Wang Yibo bir açıklama yapıp bazı şeyleri kendisinin dile getirebileceğini söylemişti. Daha sonra Hu Tongming’in geçen sene iki yarışçıyla da kaza yaptığı ortaya çıktı.

(Wang Yibo yarıştan sonra az daha rakibiyle karşı karşıya kalıyordu.)

Ayrıca Wang Yibo’nun rakibinin takımı olan Ducati China çalışanlaının kaza sonrası sevincini gösteren bir video da paylaşılmıştı. Ducati China da bir açıklama yapıp çalışanları adına özür dilemiş, bu davranışın şirket düşüncelerini yansıtmadığını belirtmişti.

Wang Yibo’nun resmi Weibo hesabından organizsyon komitesine kazayla ilgili başvuru yapıldığı ama komitenin olayı kaza olarak tasdik ettiği ve yarış sonuçlarının değişmeyeceği açıklandı. Ancak bu karar rağmen Hu Tongming’nun Wang Yibo’ya bile bile çarptığını iddia edenler var. Hu Tongming bu konuda bir açıklama yaptı:

“Herkese merhaba , ben HFK Racing Team’de 18 numaralı süğrücüHu Tongming. Üstümde belli başlı medya kuruluşlarının, kamunun ve ünlü birinin hayranlarının baskısı var ve çok olumsuz etkilendim. Gerçekte olanları anlatmam gerekiyor. Ben bir sürücüyüm. İstediğim tek şey yarışları bitirmek. 7 ekimde Zhuhai’de yapılan yarışta Wang Yibo ile çarğıştım. Yarış sonraı karşılaştık. Onun yüzüne karşı üzüntümü ve pişmalığımı söyledim. Böyle rekabetçi spor müsabakalarında neyin olacağını bilemezsiniz. Bizim kazamız bir kazaydı. Organizasyon komitesi de kararını verdi. Onların adaletine güveniyorum.

Ayrıca şunları da yalanlamak istiyorum.

  1. Kazadan sonratakım arkadaşına yumrukla sevinç yapan kişi ben değilim.
  2. Kaza sonrası kutlama yapanların videosundakiler takım arkadaşlarım dağil.
  3. WeChat gruplarındaki kötü sözler söyleyenler benim arkadaşlarım değil. Ayrıca bu konuşmalar takımın görüşlerini de yansıtmıyor.

Sessizlik, kabullenmeyi göstermiyor. Basit hayatıma geri dönüp çok sevdiğim motor yarışlarında yarışmak istiyorum. Bu olay hayatımı gerçekten kötü etkiledi.

HFK Racing Team’den Hu Tongming”

Hu Tongming’in açıklamalarına rağmen hayranlar bundan tatmin olmuş değil. Internet kullanıcılarından ç yıl üst üste kaza yapmasının tesadüf olmadığını ve böyle yarışlarda kaza yaparak özür dilemenin anlamsız olduğunu belirten yorumlar geldi.

Wang Yibo’nun takımı da bazı internet ünlülerinin Wang Yibo hakkında internette dedikodu yaydığını iddia etti. Eğer bu işe devam ederlerse yasal yollara başvuracaklarını belirttiler.