Muhtemelen İnstagram Hesabı Olduğunu Bilmediğiniz 6 Ünlü Çinli

3403

Çinli ünlüler Çin hükümetinin uyguladığı bazı yaptırımlardan dolayı çok fazla yurt dışına açılamıyorlar. Bu yaptırımlardan biri de Çin’de Google ve Google alt kuruluşları (Facebook, Twitter,İnstagram, Youtube, Spotfy, Netflix, Whatsapp vs )’nın kullanımının yasak olması. Çin’de insanlar bu platformlara giriş yapamıyorlar, giriş yapma ihtiyacı da duymuyorlar çünkü bunların yerine kendi platformları var Google yerine Baidu, Facebook, Twitter, Instagram üçünün işlevini gören Weibo, Youtube yerine Youku, Spotfy yerine QQ Music, Netflix yerine Iqiyi, Whatsapp yerine Wechat gibi ve daha fazla alternatif platformları mevcut. Bazen yaptıkları işlerden dolayı ünleri yurt dışına aşmayı başaran ünlüler olabiliyor. Listeye Kpop gruplarında yer almış ünlüleri dahil etmedik çünkü Lay, Jackson, Luhan, Wang Yibo, Victoria, Kris ve daha fazlası zaten Çin dışında promosyon yapma sansı buldukları için tanınıyor ve sosyal medya hesapları da mevcut. Ek olarak Tayvan’da böyle bir yasak olmadığı için Çin’de promosyon yapan Tayvanlı ünlüleri de listeye eklemedik Darren Chen, Aaron yan, Jasper Liu gibi Tayvanlıların zaten hesapları mevcut.

PS: Listedeki ünlüler İnstagramlarını aktif olarak kullanamıyorlar çünkü bu uygulamalara giriş yapabilmeleri için ya yurt dışına çıkmaları yada VPN kullanmaları gerekiyor o yüzden Weibo kadar aktif olmasalar da bu platformları kullanan Çinli ünlüler de var.

Xu Kai 

Xu Kai “The Legends” ve “Arsenal Military Academy” dizilerindeki rolleriyle şöhreti Çin dışına çıkmayı başardı ve birçok farklı ülkeden hayranları var. Yurt dışındaki hayranlarına da paylaşım yapmak isteyen Xu Kai’nin bir Instagram hesabı var.

Yang Yang 

Yang Yang “Whirlwind Girl” ve “Love O2O” gibi diziler sayesinde ünü Çin dışına kadar uzanan bir aktör. Aktör de yurt dışında ki hayranlarıyla iletişimde kalabilmek için Instagram kullanan isimlerden biri.

View this post on Instagram

💦💦💦WOW

A post shared by Yang (@yang_0099) on

Li Xian

Geçen yılın hit dizisi “Go Go Squid!”den sonra şöhreti birden yurt dışına kadar uzanan bir diğer isim Li Xian. Li Xian aslında Instagram hesabını uzun yıllardır kullanıyor son hit dizisinden sonra insanların dikkatini çekti.

Shen Yue

Meteor Garden” ve “A Love So Beautiful” dizilerinden sonra yurt dışındaki izleyicilerin de dikkatini çeken Shen Yue Instagram kullanan sanatçılardan biri.

Song Weilong

Bu yıl yayınlanan “Find Yourself” ve “Beautiful Reborn Flower” gibi dizilerle dikkatleri üstüne çeken Song Weilong da Instagram hesabı olan ünlülerden biri.

Dilraba Dilmurat

Çin’de yer aldığı şovlardan da oldukça tanınan Dilreba ayrıca “Three Lives Three Worlds Ten Miles of Peach Blossom” ve “Eternal Love of Dream” gibi dizileri ile de tanınırlığını Çin dışına taşıyan isimlerden biri.

View this post on Instagram

@louisvuitton #louisvuitton #LVPONT9 🤍🤍💛💛

A post shared by dilrabaxx63 (@dilrabaxx63) on