Shen Yue, Alışılmadık Zorluklarla Büyümek İstiyor

316

Oyunculuk tutkusu Shen Yu’yi ileriye götürüyor.

Popüler rol yapma oyunu “Onmyoji”den uyarlanan fantastik film “The Yin Yang Master”, Çin’deki Ay Yeni Yılı tatili sırasında piyasaya sürüldü. İlk sinema çıkışı olan film, Shen Yue için tamamen yeni bir deneyimdi. Çekim deneyimlerini paylaşan 23 yaşındaki oyuncu, kariyerine de gözden geçiriyor.

Yeni Bir Mücadeleye Meydan Okuma

Yin Yang Master, insanların ve iblislerin alemlerini dolaşan Qinming’in (Chen Kun) hikâyesini anlatıyor. Qinming, Shen Le’yi (Shen Yue) tehlikeli bir durumdan kurtardığında, Shen Le nereye giderse gitsin, yaşamda ve ölümde Qinming’i takip etmeye karar verir. Dürüst ve küstah karakteri canlandırmak coşkulu aktrise çok uygundu, ancak Yin Yang Master birçok bilgisayar efekti sahnesi içerdiğinden, filmi yeşil perde ile çekme zorluğu vardı. Bu, Shen Yue’nin rol için bol miktarda hayal gücüne ve inanca sahip olmasını gerektiriyordu.

Sırada Kötü Adam Rollerine Meydan Okumak İstiyor

2017’nin popüler gençlik temalı “A Love So Beautiful” dizisi ile dikkatleri üzerine çeken Shen Yue, başrolü aldığında yalnızca 19 yaşındaydı. Geçici gençliğini boşa harcamak istemediği için role imza attı ve diziyi ilginç bir proje olarak gördü. Ekrandaki daha zorlu karakterleri üstlenmeye hazır olan Shen Yue, Hong Kong suç filmi türündekilere benzer “düşmanca bir rol” oynamayı umuyor.

Yazma konusunda öğrenim görüp oyunculuğa yönelen Shen Yue, bir zamanlar yerinden olma duygusunu kabul etmişti. O kaybolmuş gibi hissetme döneminin üstesinden gelip gelmediği sorulduğunda, hayatı “bilinmeyen faktörlerle dolu bir yolculuk, her aşama kendi zorluklarını da beraberinde getiren bir yolculuk” olarak tanımlıyor. Yerinden edilme duygularını bir sonraki kavşakta yeni şüpheler ve zorluklar izledi. Shen Yue “Yalnızca sürekli denemeler ve hatalar yoluyla derslerden öğrenebilir ve büyümeyi sağlayabiliriz.” diyor.

Kariyer Motivasyonunu Bulmak

Eğlence dünyasındaki yoğun rekabet ile Shen Yue, kalıcı popülerlik konusunda yanılgı içinde değil. Sıkı çalışmanın, tutkunun ve çok fazla bağlılığın, kendini gerçekleştirmenin kilidini açmanın ve kariyerinde tatmin kazanmanın anahtarları olduğunu biliyor.

Shen Yue “Benim tutumum şu: İş yapmak istiyorsan, çok çalışmalısın ve başarılı olmak için yaptığın şeyi sevmelisin.” diyor.

“The Yin Yang Master” tanıtım videosu: