SHINee’den Minho Bitmez Tükenmez Tutkusunun Sırrını Açıkladı

356

SHINee’den Minho , SBS’nin “My Ugly Duckling” programının 17 ocak bölümünde özel sunucu olarak yer aldı.

Geçen kasım ayında terhis olan Minho,  Deniz Piyadeleri’nde askerlik yapmıştı. Orduda geçirdiği zamana rağmen şovdaki ünlü anneler sevgiyle ona “Hâlâ bebek gibi görünüyorsun.” dedi.

Minho, “Terhis olduktan sonra en çok yapmak istediğim şey bir kanala gitmekti. Bir süredir ilk defa yayına giriyorum, bu yüzden heyecanlıyım.” dedi.

Minho, SM Entertainment’da TVXQ’dan Yunho ve Super Junior’dan Choi Siwon’dan sonra sık sık “tutkulu üçlü”den biri olarak anılıyor. Minho, büyürken tutkusunun ve rekabet gücünün ağabeyinden etkilendiğini söyledi.

Minho “Benden iki yaş büyük ama yaptığımız her şey arasında bir boşluk vardı” dedi. “Abim derslerde daha iyiydi, sporda daha iyiydi ve çok daha popülerdi. Üstelik iyi görünüyordu, bu yüzden annem bana her zaman ‘Onun yarısı kadar iyi olmayı hedefle.’ derdi.” dedi.

Minho’nun ağabeyi, Güney Kore’nin en prestijli üniversitesi olan Seul Ulusal Üniversitesi’nde beden eğitimi okudu. Minho, “Okulda ilk 10’a hiç yaklaşmadım ama abim her zaman o bölgedeydi. Onu kıskandığım ve sinirlendiğim zamanlar oldu.” dedi.

Minho şöyle anlattı: “Sevgililer Günü’nde iki tane çikolata aldım. Mutluydum ama abim eve bir sepet dolusu çikolata ile geldi. O zamanlar onu gerçekten kıskandım. Onu yaemeyi o kadar çok istedim ki bir kez masasındaki her şeyi mahvetmiştim. ” (Kızlar Güney Kore’de Sevgililer Günü’nde erkeklere çikolata verirken, 14 martta Beyaz Gün’de bunun karşılığı verilir.)

Minho’nun babası, futbol antrenörü Choi Yoon Kyum olarak bilinir. Minho, “Profesyonel bir futbolcuydu, futbulu bırakır bırakmaz da antrenör oldu. Bu yüzden, özellikle kışın bizimle geçirecek fazla zamanı olmadı. Bana iyi baba kategorisinde kendisini sıfır olarak gördüğünü söylerdi. Ama ben onu hiç böyle düşünmedim. Gençliğimden beri, babamı sahada görmekten her zaman gurur duydum.” dedi.

Kendisinin de futbolcu olmak isteyip istemediğiyle ilgili bir soruya yanıt olarak, “Elbette bir futbolcu olmam gerektiğini düşündüm. Büyürken hayalim buydu. Ama babam aslında buna karşı çıktı. Bunun zor bir yol olduğunu söyledi ve bunu bana yasakladı.” dedi.

Sonunda Minho eğlence sektörünü seçti. Minho o zamanları şöyle anlattı: “Ortaokulun ilk yılında seçmelere gittim ve girdim. Ama annem buna karşı çıktı ve” Nasıl ünlü olabilirsin?” dedi. Onun iznini almak için okuyup liseye gitmem gerektiğine ikna oldum. Bu yüzden notlarımı geliştirdim ve annem bana izin verdi.”