“Skate Into Love”ı Sevdiyseniz Bu 5 Spor Temalı Dizi Tam Size Göre

2399

2022 kış olimpiyatları Çin’in Pekin kendinde yapılacağı için Çin devlet politikası olarak spor temalı dizilerin yapılmasını destekliyor. Spor temalı diziler bu yüzden son birkaç yıldır popülerlik kazandı. Özellikle “Skate Into Love” bu yıl oldukça popülerdi. Wu Qian ve Zhang Xin Cheng buz sporu sporcularının hayallerini, fedakârlıklarını ve zorluklarını tasvir ederken kariyerlerini de yükselttiler. Şu anda birçok dizi hayranı, Darren Chen ve Chen Yao’nun başrollerini paylaştığı Hokey dizisi “My Unicorn Girl”ü bekliyor. Spor izlemeyi seviyorsanız veya ekranda bir hikâyeye dahil edilmesini seviyorsanız, izleme listenize ekleyebileceğiniz diğer spor temalı diziler listemize göz atın!

The Prince of Tennis

“The Prince of Tennis” dizisinde Lu Xia rolünü oynayan Peng Yu Chang, babasının olağanüstü gücünü ve tenis oynama yeteneğini miras alan bir tenis dahisini canlandırıyor. Lu Xia, çocukluğundan beri ailesiyle birlikte ABD’de yaşıyor ve babasının gölgesi altında sıkışıp kaldığı için her zaman mutsuz hissediyordu. Tenisi yalnızca babasını aşmanın bir aracı olarak görür ve sonunda spor yaparken tutkusunu ve mutluluğunu kaybeder. Lu Xia, Çin’e döner ve diğer yetenekli tenisçilerle tanıştığı bir lise tenis kulübüne girer. Takım aracılığıyla Lu Xia, tenisin kendisi için ne anlama geldiğini ve bir oyuncu kimliğinin ne olduğunu öğrenmeye başlar. Ayrıca arkadaşlığın ve takım çalışmasının önemini öğrenir.

The Whirlwind Girl

The Whirlwind Girl“de Yang Yang ve Hu Bing Qing başrolde. Dizi, küçüklüğünden beri tekvandoya âşık olan Qi Bai Cao’nun hikâyesini anlatıyor. Anne ve babası trajik bir araba kazasında ölünce dünya şampiyonu olan ama ününe düşmanları tarafından leke sürülen Qu Xiang Nan, onu evlat edinip büyütür. Bai Cao, dürüstlüğü, kararlılığı ve sıkı çalışmasıyla kısa sürede iyi bir tekvandocu olur ve Qu Xiang Nan’ın adını temize çıkarmak ister. Bu Serüvende ona Ruo Bai, Yu Chu Yuan, Fang Ting Hao da eşlik edecektir. Birlikte büyüyecekler, yarışacaklar ve hayalleri için savaşacaklar.

My Mr. Mermaid

My Mr. Mermaid“de başroller Tang Song yun ve Dylan Xiong. Tang Yi Bai haksız yere doping yapmakla suçlanıp 4 sene önce kariyeri sekteye uğrayan şampiyon bir yüzücüdür. 4 yıl ara verdikten sonra Güney Beden Eğitimi Üniversitesi için en iyi arkadaşı Qi Rui Feng ile en büyük rakipleri Kuzey Beden Eğitimi Üniversitesi’nden Heng Ou Yang’a karşı yarışmak için geri döner. Yarışta Yi Bai, geçmişte yaşadığı bir olay yüzünden sudan korkan ama yarışı takip etmekle görevlendirilen çaylak gazeteci Yun Duo ile tanışır. Yun Duo tesadüfen Yi Bai’nin ailesinin evinde oda tutunca ikisi arkadaş olurlar. Yun Duo, Yi Bai’yi yüzmede telrar zafer kazanması için eski skandaldaki masumiyeti kanıtlaması için cesaretlendirebilecek mi?

Sweet Combat

“Sweet Combat” fakir ve ebeveynsiz büyürken küçük erkek ve kız kardeşinin geçimini sağlamak için çok çalışmak zorunda kalan Ming Tian’ın (Lu Han) hikâyesini anlatıyor. Geçimini sağlamak için birkaç yarı zamanlı işte çalışmak zorunda kaldığında, sporda hiçbir temeli olmamasına rağmen tam burs alır ve Zheng Ze Üniversitesi spor okuluna gitmeye karar verir. Okuldayken, ailesinin dev holdinginin vârisi olan ve küçüklüğünden beri bir sonraki halef olmak için yetiştirilen Fang Yu (Guan Xiao Tong) ile tanışır. Fang Yu’nun aile işiyle hiç ilgisi yoktur bunun yerine ailesinin boks yapma konusundaki itirazlarına karşı çıkar ve 18 yaşında gençken şampiyonluk unvanını kazanır. Ming Tian’ı eğitme görevi Fang Yu’ya verilir ve onun potansiyelini ilk gören Fang Yu olur. Arkadaş olurlar ve sonunda birbirlerine âşık olurlar.

Falling Into You

Yaklaşan spor dizisi “Falling Into You”da, Puff Kuo ve Jiro Wang başrollerini paylaşacak ve dizi 19 eylülde prömiyer yapacak. Dizi Chen Zi Tong’u (Puff Kuo) anlatıyor. Chen Zi Tong, olimpiyatlarda yarışmayı hayal eden gelecek vaat eden bir tekvando atletiydi. Ancak dizindeki bir sakatlık nedeniyle profesyonel atletlik kariyerine son vermek zorunda kalır. Zi Tong, başlangıçta bir teslimat şirketinde çalışır, ancak yine de yarışmayı hayal eder. İş yerinde, kan görme korkusu olan hemofobiden muzdarip olan şirketin CEO’su Fan Zhi Sheng (Jiro Wang) ile tanışır. Fang Zhi Sheng, Chen Zi Tong’u yeniden antrenmanlara başlaması için cesaretlendirdiğinde ikisi alışılmadık bir şekilde arkadaş olurlar. Chen Zi Tong da Fan Zhi Sheng’in kan korkusuyla yüzleşmesine yardım eder. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz: Jiro Wang, Puff Kuo’nun “Falling Into You” Çekerken Çoğu Samimi Sahneyi Başlatan Taraf Olduğunu Söyledi