Song Joong Ki ve Kim Tae Ri’nin “Space Sweepers” Filmi Yalnızca Netflix’te Yayınlanacak

320

Birden fazla ertelemenin ardından, Kore bilim kurgu filmi “Space Sweepers” nihayet gün ışığına çıkıyor, ancak sinemalarda değil. Çekici aktör Song Joong Ki ve Mr. Sunshine’nın aktrisi Kim Tae Ri’nin rol aldığı film, dünya çapında 190 ülkede sadece Netflix’te yayınlanacak. Ancak, henüz Space Sweepers’ın çıkış tarihi açıklanmadı.

“A Werewolf Boy”un yönetmeni Jo Sung Hee’nin yönettiği Space Sweepers, Joong Ki’nin Sung Hee ile ikinci iş birliği ve Song Hye Kyo’dan boşanmasının ardından ilk filmi. Film, dünyanın kasvetli bir gezegene dönüştüğü 2092 yılında geçiyor. Joong Ki, uzaydaki çöpleri para için kurtaran birçok uzay aracından biri olan uzay gemisi Victory’nin pilotunu oynuyor.

Uzay gemisinin kaptanı, 55. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu (TV) adayı olan Tae Ri tarafından canlandırılıyor. Extreme Job oyuncusu Jin Seon Kyu, uzay gemisi Victory’nin mühendisi ve eski bir çete lideri olarak rol alıyor. Ve son ekip üyesi “Three Meals a Day” varyete şovunda yer alan Yoo Hae Jin tarafından canlandırılan dırdırcı ama benzersiz derecede çekici bir robot.

Filmde dördü, uzay çöpü ararken 7 yaşında bir kızı keşfeder. Kısa süre sonra onunuzay polisinin aradığı insana benzeyen robot olduğunu anlarlar ve onu fidye ile değiştirmeye karar verirler.

“Space Sweepers”in fragmanına aşağıdan göz atın: