Song Weilong Aniden Her Yerde

2233

Çinli aktör Song Weilong’un yıldızı hızla yükseliyor ve “Go Ahead”deki rolü onu Çin’in en popüler genç oyuncularından biri olarak pekiştirdi. Yalnızca 21 yaşındaki Weilong, yapımcı Yu Zheng’in ajansı ile anlaşma imzaladıktan sonra birçok fırsat elde etti.

Dalian’in Liaoning eyaletinde dünyaya gelen Weilong, Jet Li’nin “The Legend of Shaolin Kung Fu” filminden ilham aldı ve dokuz yaşındayken bir dövüş sanatları yıldızı olmak istedi. Daha sonra, bir dövüş sanatları okuluna kaydolmak için evden ayrılarak ailesinin isteklerine karşı çıktı. Her ne kadar Weilong’un yakışıklı görünüşü ilgiyi kendine çekerek model olarak çalışmasını sağlasa da sonunda bir aktör olarak meşhur olmasını sağlayacaktı.

İlk oyunculuk çıkışını 18 yaşındayken tarihi bir dizi olan “Untouchable Lovers” ile yapan Weilong üretken bir aktör. “Beautiful Reborn Flower”, “Find Yourself”, “In A Class of Her Own” ve “Go Ahead” olmak üzere bu yıl dört tane dizide rol aldı. Varyete şovlarını da sayarsak, Weilong her yerdeymiş gibi görünüyor. Aynı adlı popüler internet romanından uyarlanan “The Society of Four Leaf” adlı yakında yayınlanacak olan dizide Jing Boran ile birlikte rol alacak.

Dizileri iyi karşılandığı için Weilong, reklamcılar tarafından çok aranıyor ve yalnızca bu yıl moda, gıda, elektronik ve cilt bakımından toplam dokuz markada oynadı. En son iş birliği, Weilong’u Çin’deki resmi sözcüsü olarak anlaşma imzaladığı uluslararası lüks marka Burberry ile oldu. Genç oyuncunun bu yılki ticari başarısı, onu en etkili yerel yıldız sıralaması olan Forbes China Celebrity 100 listesinde 45. sıraya yerleştirdi.