Source Music, GFRIEND’den Sowon’un Fotoğraf Tartışmasıyla İlgili Özür Yayınladı

332

GFRIEND’in ajansı Source Music, Sowon’un sosyal medyada tartışmalı fotoğraflar yayınlamasının ardından bir özür yayınladı.

31 ocakta Sowon, Nazi üniforması olarak tanımlanan bir mankenle poz verdiği fotoğrafları yükledi. Ancak daha sonra fotoğraflar silindi ve 1 şubatta GFRIEND’in ajansı resmi bir özür yayınladı.

Source Music’ten gelen açıklama şu şekildedir:

“Merhaba, burası Source Music.

Sanatçımız GFRIEND’in geri dönüş şovunun kamera arkası videosu ve Sowon tarafından sosyal medyaya yüklenen fotoğrafların neden olduğu tartışmalardan dolayı en derin özürlerimizi sunuyoruz.

Geçen yılın kasım ayında, bir dış kaynak prodüksiyon şirketi yeni albümün geri dönüş şovu için bir video çekmek üzere Paju’da bir kafe kiraladı. Sette kamera arkası videosu çekmeye ek olarak, ekibimiz sanatçının sosyal medya hesaplarında yayınlamak için birkaç fotoğraf da çekti.

Filmin çekildiği gün, seti kontrol etmekten sorumlu bölüm, manken kıyafetleri ile ilgili sorundan habersizdi. Kamera arkası videosu (12 aralık) ve fotoğraflar (31 ocak) yüklenmeden önce iç denetim ve görüşmeler yapılmasına rağmen, sorun farkına varılmadan fotoğraflar yayınlandı.

Çekimde uygun olmayan şeylerin olup olmadığını önceden kontrol etmediğimiz, çekim ve yükleme sürecinde içeriği kapsamlı bir şekilde incelemediğimiz ve tarihi gerçeklere ve toplumsal meselelere daha fazla dikkat etmediğimiz için özür dileriz. Yukarıda bahsedilen video ve fotoğraflardan dolayı rahatsızlık duyan herkesten içtenlikle özür dileriz.

Videonun sorunlu kısmı şu an itibariyle düzeltildi. Sanatçı, fotoğrafların içeriğinin anlamını öğrenip hemen sildikten sonra da çok şaşırdı ve bu tür fotoğrafları yüklemekten derinden sorumlu ve üzgün hissediyor.

Ürettiğimiz ve paylaştığımız içeriğin birçok insanı etkilediğini ve gelecekte sosyal konulara daha da ilgili olmamız gerektiğini unutmayacağız.

Video ve fotoğraflardan zarar görenlerden bir kez daha içtenlikle özür dileriz.”