Tatlı ve Romantik “Skate Into Love”u İzlemek İçin 4 Neden

3317

Skate Into Love”, Tang Xue (Wu Qian) adlı bir sürat patencisi ve Li Yu Bing (Zhang Xing Cheng) adlı bir buz hokeyi oyuncusu hikayesini etrafında gelişen bir spor romantizm dizisidir. İlkokulda, Li Yu Bing sıra arkadaşı Tang Xue tarafından sık sık zorbalığa uğrayan korkak ve çekingen bir çocuktur. İkisi de buz sporları ile ilgili bir kariyer yapma hayalini paylaşmaktadır. Üniversitede yine yolları kesişir. Li Yu Bing şimdi okulun yıldız hokey oyuncusudur, Tang Xue ise sürat patenci olma hayalini bırakmıştır. Li Yu Bing, Tang Xue’nin geçmişte ona zorbalık ettiği için intikam almak amacıyla asistanı olmasını sağlamak için bazı hileler yapar. Ancak birlikte daha fazla zaman geçirdikleri için Li Yu Bing, Tang Xue’nin büyük yeteneklerini fark eder ve buz pateni pistindeki cesaretinin her zaman Tang Xue’dan etkilendiğini anlar. Buna karşılık Li Yu Bing, Tang Xue’yi hayallerini yeniden keşfetmesine ve sürat patenine tekrar başlamaya teşvik eder.

“Skate Into Love” profesyonel sporcuların mücadelelerini tasvir ettiği için canlandırıcı bir dizidir. Dizi boyunca, Tang Xue ve Li Yu Bing’in spor kariyerlerini onaylamayan ebeveynlerden, güçlü rakiplerden, aşk rakiplerine kadar birçok engel ve dönüm noktalarıyla karşılaştıklarını görüyoruz. Onlar, pes etmemeniz gerektiğini ve sevdiğiniz şeyi yapabildiğiniz için minnettar hissetmeniz gerektiğini göstererek engellerinin üstesinden gelmeyi öğretiyorlar. Bu, “Skate Into Love”a bakmanızı sağlamaya yeterli değilse, aşağıda diziyi izlemeye neden başlamanız gerektiğinin ipuçları var.

Uyarı: Yazı spoiler içerir.

Cesur ve Açık Sözlü Kadın Başrol

Tang Xue açık sözlü, cesur, dürüst, sadık, tutkulu ve iyi kalplidir. Otoriter ve biraz zorlayıcı olsa da, hepsi iyi niyetli olmasından geliyor. Özellikle zorbalığa maruz kaldıklarında, başkalarına yardım etmek için her zaman ilk adım atan kişidir. Tang Xue’nin olmadığı biri gibi görünmeye çalışmaması ve değişmemesi de taktire şayan. Her zaman gerçekleri savunuyor bu yüzden bir grup sadık arkadaşı ve hepsinin üzerinde ona gizlice hayranlık duyan üç adamı olması şaşırtıcı değil.

Paten, Tang Xue’nin genç yaştan beri her zaman tutkusu olmuştur ve hatta sekiz yıl boyunca milli takıma katılma potansiyeli ile sürat pateni antrenmanı yapmıştır. Ancak, korkunç bir sakatlık ve ailesinin onaylamaması nedeniyle pes etmek zorunda kalır. Daha sonra üniversitedeki sürat pateni takımını deneme şansı elde eder. Tang Xue’nin başta yaşı ve zamanı gibi birçok dezavantajı vardır. Bununla birlikte, iki yıllık boşluğunu doldurmak ve takımın bir parçası olacak kadar iyi olduğunu kanıtlayana kadar acımasızca çalışarak, bir çaylak olarak yeniden başlamanın zorluklarının üstesinden gelir. Buz pateni tutkusu ve sevgisi inanılmaz derecede hareketli ve ilham vericidir. Etrafındaki insanları ve biz izleyicileri gerçekten motive ediyor.

Tang Xue’yi oynayan Wu Qian, dizi hayranlarının diziye hayran olma sebeplerinden biridir. “Skate Into Love”daki performansı da bir istisna değildir. Wu Qian, buz pateni yapma hayali olan Tang Xue’nin inatçı kararlılığını ve azmini mükemmel bir şekilde tasvir ediyor. Güçlü, açık sözlü, sıcak kalpli, canlandırıcı, sıkı bir karakter olan nadir bir kadın karakteri oynarken mükemmel bir iş çıkarıyor.

Tatlı ve Havalı Erkek Başrol

Erkek başrolümüz Li Yu Bing, kampüsteki yıldız buz hokeyi oyuncusu Lin Cheng Üniversitesi’nin “Buz Tanrısı” olarak biliniyor.  Tıpkı Tang Xue gibi, Li Yu Bing de büyük bir rol modelidir. Hokey konusunda çok tutkulu, sadık, kendini adamız ve takım arkadaşlarını asla yarı yolda bırakmayan bir takım oyuncusudur. Her zaman havalı ve kendine güvenen yıldız hokey oyuncusu değildi; aslında çocukken korkak, çekingen ve utangaçtı.

Li Yu Bing ayrıca Tang Xue’nin en büyük destekçilerinden biri. İzleyiciler, Li Yu Bing’in çocukluk döneminde Tang Xue ile arasındaki yanlış anlaşılmayı çabuk aşmasını seviyorlar. Daha önce fark etmediği Tang Xue’nin inanılmaz özelliklerini görüyor ve ona âşık olmaya başlıyor. Tüm hayatı boyunca üzerinde ne kadar etkisi olduğunu, hokey tutkusunun, cesaretinin ve korkusuzluğunun çocukluk döneminden onunla geçirdiği zamanlarden geldiğini anlaması gerçekten çok tatlı.

Müdahalesi ve sürekli desteği sayesinde Tang Xue güvenini arttırır ve paten tutkusunu yeniden kazanır. Tang Xue için sürat pateni takımını deneme şansı elde etmenin yanı sıra, Li Yu Bing, kendisi de çok fazla parası olmamasına rağmen, Tang Xue’nin eğitimi için gizlice ödeme yapmaya yardımcı olur.

Hiç şüphe yok ki kalpleri çarptıran Li Yu Bing karakterini canlandıran Zhang Xin Cheng herkesin yeni sevgilisi artık. Hokey pistindeki havalı ve kararlı Buz Tanrısı’ndan, Tang Xue’nşin çevresindeki sevimli tatlı Bing Bing’e geçişi kesinlikle çok tatlı.

Destekleyici ve İlham Verici Çift

Karakterlerin ilişkilerinin çocukluk arkadaşlığından sevgililiğe geçişleri çok tatlı ve doğal! Tang Xue ve Li Yu Bing’in buz sporlarına olan sevgileri kesinlikle bağlanmalarına yardımcı olur ve birlikte olmalarını sağlar. Ayrıca kariyerlerinin yükselişlerinde ve düşüşlerinde birbirlerine destek olurlar.

En iyi yanı, hayallerini gerçekleştirmeleri için birbirlerine ne kadar ilham verdikleri ve teşvik ettikleri. Li Yu Bing, Tang Xue’nin sürat patenine geri dönmesine yardımcı olur ve zor yolculuğunun her adımında oradadır. Daha sonra Li Yu Bing, profesyonel hokey kariyerinde durduran büyük bir sakatlık geçirir. Li Yu Bing yıkıcı bir darbe alır ve bu onu depresyona sürükler ancak Tang Xue onun yanında kalır, onu teselli eder ve kendisinden vazgeçmemesine yardımcı olur. İlişkileri harika çünkü Li Yu Bing ve Tang Xue hayallerinin birbirleri için ne anlama geldiğini anlıyorlar.

İkisinin de çok bağımsız bireyler olması seviliyor ve sadece ilişkileriyle tanımlanmamayı tercih ediyorlar. Onların hayallerine yönelik kararlılıkları gerçekten ilham vericidir. Sporcular antrenmanlarını etkilediği için flört etmemesine rağmen, bu karakterler asla ilişkinin performanslarını etkilemesine izin vermiyor. Onların yolculukları boyunca büyüdüklerini, değiştiklerini ve geliştiklerini görüyorsunuz. Her maçta veya yarışta korkularını, endişelerini, heyecanlarını hissedebilir ve hedeflerine ulaştıklarında size mutluluk ve heyecan duygusunu hissettirirler. Li Yu Bing’in ve Tang Xue’nin adlarının tutkularıyla doğrudan ilgili olduğunu belirtmek de ilginç. Bing buz (冰) ve Xue kar (雪) anlamına gelir. Ne kadar tatlı, değil mi?

Karakterleri oynayan Wu Qian ve Zhang Xin Cheng’in de inkâr edilemeyecek kadar parlak, doğal bir kimyası var. Birbirlerine çok fazla sevgi, saygı ve hayranlık ile bakıyorlar. Daha iyi olmanıza ilham veren romantik ilişkiyi mükemmel bir şekilde tasvir ediyorlar. Kimyaları o kadar samimi ve uyumlu hissediyor ki, “Skate Into Love” direktörü Zhu Rui Bin, bir röportajda onları gördüğü andan itibaren birlikte mükemmel olacaklarını bildiğini açıkladı!

Birçok Önemli Hayat Dersi

Dizi bir spor romantizm dizisi olarak açıklanırken, genel tema mutluluk bulmak ve sevdiklerinizi yapmakla ilgilidir. Şu alıntı ile özetlenebilir: “Eğer önünüzdeki yol konusunda kafanız karıştıysa, kendinize gerçekten sevdiğiniz ve hayal ettiğiniz şeyin ne olduğunu sorun. Hayaller parlamaz, ama parlak bir şekilde parlayan hayallerinin peşinden koşan insanlardır. ”

“Skate Into Love” insanların mutluluk, para veya statü olsun, neye değer verdiğine değinir. Rekabetin yüksek olduğu spor dünyasında herkes şampiyon olamaz ve podyumda duramaz. Dizi, yolculuğun en önemli şey olduğunu ve hayalleriniz için savaşırken aldığınız mutluluk hissinin en anlamlı şey olduğunu öğretir. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmak buna değmez ve bunun yerine kendi yolunuzu izleyerek yaşamak gerekir.

Dizi ayrıca sporcuların zihinsel sağlığının önemini de vurgulamaktadır. İster sakatlık ister çökme dönemi olsun, sporcular genellikle hayal kırıklıkları, ağrı, kargaşa, başarısızlık vb. şeyler yaşarlar. Bu engellerin üstesinden gelmeyi öğrenmek büyük bir başarı duygusu sağlar. Dizi aynı zamanda zorlu zamanlarda cesaretlendirmek için büyük bir arkadaş, aile ve akıl hocası destek grubuna sahip olmanın önemine de değiniyor. Genel olarak, “Skate Into Love” tatlı bir romantizm hikâyesi ile iç açıcı ve iyi hissettiren bir dizidir. Buz sporları sporcularına odaklanır, fedaâarlıklarını, karakter gelişimini ve gelişen ilişkileri gösterir.

Diziyi izlemeyi unutmayın!

Skate Into Love’ın yeni bölüm çevirilerini her cumartesi-pazar tayvan-drama.com‘dan izleyebilirsiniz. :Skate Into Love