TFBOYS’un 7. Yıldönümü “Siyah Kuğu” Fotoğraflarının İntihal Olduğu İddia Edildi

1240

7. yıldönümü konserleri için, TFBoys’dan Roy Wang, Karry Wang ve Jackson Yee, adeta Çaykovski’nin balesindeki çarpıcı siyah kuğular gibi göründükleri fotoğraflar paylaştılar. Önceki yıllarda sahne ve kostümlerindeki gibi basit görüntülerinin yerine yeni fotoğraflar üçlünün evrimine işaret ediyor ve grubun daha olgun bir yanını sergiliyor. Belki de alevlerin içinden yükseliyorlardır. Gerçekten fotoğrafların şimdiye kadarki en iyi hâlleri olduğu düşünülüyor.

Fakat TFBoys’un siyah kuğu temasının Yu Zheng’in yazdığı “Demon Girl” dizisi için aktris He Ruixian’ın 2015 yılındaki fotoğraf çekimi ile benzerlik gösterdiği için herkes aynı fikirde değil gibi görünüyor. Grubun tanıtım fotoğrafları konseptinin “Demon Girl”den alındığı söylenmesinin ardından, yapımcı şunları yazdı:

“2015 yılında “Demon Girl”u çekerken, o zaman bir sansasyon yaratan He Ruixian için siyah tüylü bir konsept yaptık. İdollerin bazı benzer fotoğraflarını gördüğümde, kabul etmek biraz zor ve büyük bir hayran kitlesine sahip idollere adil bir değerlendirme yapılıp yapmayacağını görmek istiyorum. (Anlaşılan bu internet dünyasında popülarite ve “yıldız etkisi” hâlâ zirvede) ”