THE9’dan Esther Yu ve Ding Yuxi, “Moonlight”da Kitap Sevgileriyle Bir Araya Geldi

903

THE9’dan Esther Yu, grubun 30 mayısta çıkış yapmasından bu yana en yoğun üyelerden biri oldu. Grubun idol programı “Let’s Party” yanında Esther Yu, “Go! Fighting: Treasure Tour” ve Angelababy ve eski NINE PERCENT üyesi Xiao Gui ile varyete şovu “Dimension Nova”nın akıl hocalarından birisiydi. Esther Yu, varyete şovlarının yanı sıra THE9 ile çıkışından bu yana ilk dizisini de çekecek.

26 eylülde Esther Yu ve Ding Yuxi, aynı isimli romandan uyarlanan iQiyi destekli modern dizi “Moonlight”ın başrolleri olarak ilan edildi. Ding Yuxi, “The Romance of Tiger and Rose”de popülerlik kazandı. Ayrıca şu anda Tencent’in realite flört programı “Heart Signal 3”te yer alıyor.

Dizinin hikâyesi, yayıncılık endüstrisinde çalışmaya büyük bir tutkuyla bağlı olan yeni üniversite mezunu olan “Chu Li” (Esther Yu) etrafında dönüyor. Chu Li uzun süredir özlem duyduğu Yuan Yue yayınevine başarıyla katılmayı başarır. Bu dönemde, yayıncılık endüstrisi niceliksel değişimden nitel değişime geçer. Çaylak bir editör olarak “Chu Li”, yayıncılık endüstrisinin mevcut durumu karşısında şok olur, ancak yine de okuyucuyu göz önünde bulundurarak tüm kalbiyle kitap yayınlama konusundaki orijinal isteklerini sürdürür.

“Zhou Chuan” adında tanrısal bir yazar (Ding Yuxi) internet çağında bir editörün rolünün öldüğünü iddia eder. Çaylak editör “Chu Li” ile tanışır, ancak anlaşamazlar. Ancak, “Zhou Chuan” beklenmedik bir şekilde “Chu Li”nin aslında uzun yıllardır güvendiği internet arkadaşı “Monkey Lord” olduğunu keşfeder. Zhou Chuan hayranları tarafından “Yeşim Gibi Sıcak: Prens Chuan” olarak adlandırılırken, Chu Li onu iki yüzlü, insanların önünde ve arkalarında farklı davranan bir kişi olarak görür. Büyürken ve birlikte kitap yayınlarken aşk-nefret ilişkisine devam ederler ve sonunda büyüme ve sevgiye dayalı bir ilişki geliştirirler.

Dizi duyurulduktan sonra başroller Weibo’da birbirlerine kendilerini tanıttı. Esther Yu, “Merhaba, ben Chu Li, kaybolan sen misin, Ding Yuxi?” dedi. Ding Yuxi’nin tanıtımı, “Merhaba, ben Zhou Chuan, Monkey, Esther Yu tarafından davet edilen siz misiniz?”