“Train to Busan”ın Devam Filmi Peninsula’nın Yaz Prömiyeri Duyuruldu

585

Kabul etseniz de etmeseniz de “Train to Busan”ın Kore zombi filmlerine uluslar arası bir yol açtığı inkâr edilemez. Film öyle büyük bir hit oldu ki, prömiyerinden bir ay sonra, “Seoul Station” adlı bir animasyon devam filmi yayınlandı. Daha sonra, bir devam filmi projesi ortaya çıktı ve o zamandan beri, birçok kişi güncellemeleri bekliyor. Eğer bekleyenlerden biriyseniz, sevinebilirsiniz! Sabrımız ödüllendirildi çünkü devam filmi bu yaz gösterime giriyor!

Devam filmi olan “Peninsula” korkunç felaketin insanlığı ele geçirmesinden dört yıl sonrasında başlıyor. Yeni ana karakterler Kang Dong Won ve Lee Jung Hyun, silahlarını kuşanıp hayat mücadelesine hazırlanırken terk edilmiş bir araçta saklanıyorlar. Ancak önlerinde yürüyen ölü grubundan kaçabilecekler mi?

Orijinal oyunculardan hiçbirini devam filminde göremeyecek olmamız biraz üzücü. Hâlâ Gong Yoo‘nun mucizevi bir şekilde hayatta kalmasını ya da belki kızının bir zombi avcısı olmasını umuyorduk.

Animasyon serileri sadece zombilerin Seul’de nasıl yayıldığını ele alıyordu, asıl salgının nasıl başladığını henüz ortaya koymadılar.

Gelecek film nihayet sorularımıza cevap verecek mi?