“True Beauty” İle Dikkatleri Üzerine Çeken Hwang In Yeop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

12591

Son zamanlarda Kore dizilerinde ikinci erkek başrollerin popülaritesinin nerdeyse ana başrolü bile geride bıraktığını görüyoruz. En son Start-Up dizisinde ikinci erkek başrolü Kim Seon Ho’nun hatırı sayılır bir kitlesi oluştu ve çoğu izleyici ana başrol Suzy’nin başrol Nam Joo Hyuk yerine onunla mutlu sona ulaşmasını istiyordu. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz: Kim Seon Ho “Start-Up”ta Parlıyor

Bu hafta 4. bölümü yayınlanan yeni dizi “True Beauty”nin başrolleri Moon Ga Young ve ASTRO’dan Cha Eun Woo. Ünlü bir webtoon uyarlaması olan dizinin ilk oyuncu kadrosu açıklandığında herkes Moon Ga Young’un Lim Ju Gyeong karakterine Cha Eun Woo’nun da Lee Suho karakterine mükemmel uyduğunu düşünüyordu. Fakat webtoon’un önemli ana karakterlerinden ve ikinci erkek başrol olan Han Seo Jun için herkes kendi sevdiği idolleri veya aktörleri hayal ederken karakteri canlandıracak oyuncunun kimsenin daha önce pek tanımadığı Hwang In Yeop olduğu açıklandığında webtoon ve dizi hayranlarında bir şok etkisi yaratmıştı. Ancak dizi yayınlanmaya başladıktan sonra Hwang In Yeop’un oyunculuğu ve Han Seo Jun’a olan benzerliği o kadar çok beğenildi ki çoğu kişi diziye onun sayesinde başladı.

Evet arkadaşlar, yeni aşkımız “çaylak” aktör ve “True Beauty”nin yıldızı Hwang In Yeop hakkında daha fazla şey öğrenmemizin zamanı geldi. 29 yaşındaki yıldız, zorunlu askerlik hizmetini çoktan bitirdi ve bildirildiğine göre 2017’de modellik yapmaya başladı ve 2018’de oyunculuk çıkışını yaptı! 19 Ocak 1991 doğumlu ve şu anda Sm Entertainment’e bağlı olan KeyEast Entertainment’in bir oyuncusu.

Kasım 2020’de yapılan bir röportajda Hwang In Yeop, “İnsanların sürekli olarak dört gözle beklediği bir oyuncu olmak istiyorum. Beni bundan daha mutlu edecek herhangi bir şeyin olduğunu sanmıyorum.” dedi. Hwang In Yeop bugünlerde çok popüler, hızlı bir IG araması yaparsanız onun adına birden fazla hayran hesabı açıldığını göreceksiniz. Ayrıca resmi Instagram hesabı dizi yayınlandıktan sonra çoktan 1 milyon takipçiyi geride bıraktı bile!

Ve hepimiz insanların hayallerini desteklemeye yardımcı olduğumuz için, işte Hwang In Yeop dizilerinin bir listesi.

1. WHY: The Real Reason You Got Dumped (2018) 

Yalnızca 10 bölümden oluşan web dizisi, “100. gün yıldönümünde terk edilen 20 yaşındaki bir çocuk” hakkındadır. Bu, Hwang In Yeop’un bildiğimiz kadarıyla ilk resmi oyunculuk projesiydi.

2. Freshman (2019) 

Bu kısa web dizisi bir üniversitedeki dışarıdan gelen öğrencilerüin yaşadığı zorluklarını anlatıyor. Hwang In Yeop, Lee Jung Ha, Moon Joo Yeon ve Jung Bo Min ile birlikte rol alıyor.

3. The Tale Of Nokdu (2019) 

Bu dizi, sadece dullar ve evlenmemiş kadınlar için yapılmış köye rastlayan ve kısa süre sonra kadın kılığına giren kaçak bir adam olan Nok Du’nun (Jang Dong Yoon) hikâyesine odaklanıyor. Nok Du, Dong Ju (Kim So Hyun) adında “sağır edici bir sese sahip, dans etmede kötü ve ritim duygusu olmayan” bir gisaengle tanışır. Hwang In Yeop, hayatını Cha Yool Moo (Kang Tae Oh) için feda etmeye istekli sadık bir kılıç ustası olan Park Dan Ho rolünü ilk uzun süreli Kore dizisinde oynamış oldu.

4. 18 Again (2020)

Zac Efron filmi 18 Again’in Kore versiyonunda Hong Dae Young boşanmanın eşiğindedir ve ikiz çocukları tarafından sürekli görmezden gelinir. Sihirli bir şekilde 18 yaşındaki aşkına (Lee Do Hyun) geri döner ve onlara göz kulak olmak için çocuklarının çalıştığı liseye gitmeye başlar.

Hwang In Yeop, Serim Lisesi öğrencisi ve basketbol oyuncusu Goo Ja Sung’u canlandırıyor ve onunla ilk tanıştığımızda bir “zorba” gibi görünüyor. Dizinin ilerleyen saatlerinde Dae Young’un kızı Hong Si Ah’ın (Noh Jung Eui) onunla romantik bir şekilde ilgilendiğini anlarız. Karakterinin itiraf sahnesini aşağıdan izleyin:

5. True Beauty (2020) 

Bir webtoon’dan uyarlanan bu çok beklenen dizi bu aralık ayında yayınlanmaya başladı! Dizi, “gerçek görünümünü” makyajla gizleyen bir kız (Moon Ga Young) ve onun gerçekten neye benzediğini bilen birkaç kişiden biri olan (Cha Eun Woo) hakkında. Hwang In Yeop, ikinci başrol “asi” Han Seojun’u oynuyor, “keskin bir vücuda ve kendisine göre vahşi bir yapıya sahip, ancak görünüşünün aksine, içinde yumuşak bir insan” olarak tanımlanıyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Hwang In Yeop şunları söyledi: “Seo Joon çok şık ve dışarıdan sert ve asi görünüyor, ama aslında çok sıcak kalpli ve düşünceli bir adam. Nefret edemeyeceğiniz bir karakter ve kiminle etkileşim kurduğuna bağlı olarak yeni ve çeşitli çekici yanlarını gösteriyor.” Gerçek hayatta motosiklet ehliyeti aldığını ve role hazırlanmak için aksiyon dersleri aldığını da sözlerine ekledi. Vay canına, biz buna bağlılık diyoruz!

Hwang In Yeop’un Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz: