“True Beauty” Yönetmeni Oyuncu Seçiminin Arkasındaki Gerçekleri Paylaştı

596

Güney Kore webtoonuna dayanan “True Beauty” şu anda iyi eleştiriler alıyor. Moon Ga Young, Cha Eun Woo ve Hwang In Yeop’tan oluşan oyuncu kadrosundan genel prodüksiyon kalitesine kadar, rom-com şimdiye kadar yayınlanan sekiz bölümle hayranlarının büyük sevgisini kazandı. Yönetmen Kim Sang Hyub, dizinin başarısından duyduğu mutluluğu dile getirdi ve bunu, karakterlerle benzerliklerinden dolayı özenle seçilen yıldızların güçlü yönlerine bağladı.

İzleyicilerin çoğu, Ga Young’ın kendisini sözde çirkin bir ördek yavrusundan güzel bir tanrıçaya dönüştüren bir lise kızı olan Lim Ju Gyeong’u canlandırmasına övgüde bulundu. Yönetmen oyunculuk becerilerine iltifat ederek, “Ga Young’ın bir atılım yapma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum. Bir zamanlar çocuk yıldız olduğu için karakteri tam olarak yorumlayacak ve canlandıracak kadar oyunculuk deneyimine sahip. Bunun da ötesinde, çirkin görünmeye ve tüm bu özel makyaj efektlerini uygulamaya istekliydi. Bunun için minnettarım.” dedi.

Ga Young dışında, birinci ve ikinci erkek başroller Eun Woo ve In Yeop çekici görünümleri ve karizmalarıyla da olumlu ilgi gördü. Eun Woo oyuncu kadrosunun kaçınılmaz olanıydı çünkü hem hayranlar hem de webtoon yazarının popüler öğrenci Lee Su Ho rolü için ilk tercihti. Yönetmen şunları paylaştı: “Başlangıçta Eun Woo’yu çekimler başlamadan önce taze bir çekiciliğe sahip sıcak bir aktör olarak düşündüm. Ama birlikte çalıştıktan sonra çok erkeksi olduğunu anladım. Su Ho’nun karakterini tanımlamaya uygun, hem saf hem de üzücü duyguları da canlandırabiliyor.” dedi.

In Yeop’a gelince, 29 yaşındaki oyuncunun temsili çalışmaları olmamasına rağmen, True Beauty’de asi Han Seo Jun’u oynayarak derin bir izlenim bırakıyor. Sang Hyub, seçmeler sırasında aşırı öne çıktığını söyledi ve “Öncelikle çok güzel bir sesi var. Sesli ve kaba görünse bile, gözlerinde oldukça merak uyandıran açıklanamayan bir hüzün var. Başkalarını çok önemseyen ve onlarla kimyasını sergilemek için elinden gelenin en iyisini yapacak biri.” dedi.

Yönetmen bu yıldızları webtoon’daki ayırt edici karakterleri hayata geçirmek için seçse de tüm ekip izleyicilere değerli bir dizi sunmak için çaba gösterdi. Bazı internet kullanıcıları şu yorumları yaptı: “Kalite webtoonu aşmış gibi” ve “Dizi webtoon’a kıyasla çok daha fazla çeşitlilik gösteriyor.”