Umutsuz Romantiklere İlaç Gibi Gelecek 7 Dizi

45289

Çin dizisi seçmekte zorlanan eski Kore dizici, yeni çiçeği burnunda Çin dizisine transfer olmak isteyenler ama kendilerini dillerini, yol yordamlarını bilmedikleri ülkede sayanlar. Hah siz, hoş geldiniz!

 

1-Love O2O

Bilgisayar oyununda karı-koca olan iki manyak oyun delisinden mi başlasam, Yang Yang ve Zheng Shuang’dan mı girizgah yapsam yoksa Gu Man adlı efsane internet romanları yazan Çinliden mi başlasam bilemedim ki şimdi.

En iyisi ben size izleyin görün deyip kötülük edeyim. Şaka şaka, biraz anlatacağım. İki üniversite öğrencisi online oyun oynuyor ve bu oyunda evleniyorlar falan. Gerçek yaşamları da bundan başlayarak ilerliyor. Yazın dondurma yerken ideal bir dizi. Benden söylemesi.

Dip Not: Yang Yang bu dizinin size en büyük armağanı olacak. Benden söylemesi.

http://www.tayvan-drama.com/series/266/watch-19-Love-O2O

2-) The Love Knot: His Excellency’s First Love

Aşk için ne kadar beklersin ya da neleri feda edersiniz? Bir yıl mı onlarca yıl mı ömür boyu mu? Ya kendinizi pek çok kez feda eder misiniz?

Guan Pi Pi, sıradan bir kız olduğunu sanan sıra dışı bir kızdır. Zira sıra dışılığının nedeni yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Yıllar boyu kâbus gibi bir lanet peşini bırakmamaktadır. Tabii laneti kadar büyük bir aşk da öyle.

Victoria Song’la Huang Jingyu çok yakışmışlar. Oğlan yakışıklı kız güzel olunca aksi mümkün değil de. Efendim Victoria için birkaç söz etmezsem burada kesinlikle vicdan azabı çekerim. Ne etti ne yedi ne içti bilmiyorum ama kız oyuncu olmuş. Bildiğin oyunculuk icra ediyor. Eskiden dizilerde bir odun gibiyken artık rol döktürüyor. Bence sırf onun değişimine şaşırım vay be demek için bile bakılmalı.

http://www.tayvan-drama.com/series/343/The-Love-Knot-His-Excellencys-First-Love

3-)  With You

Ben hep birlikte olgunlaşan, olgunlaşırken âşık olanlara imrenirim. Maalesef bu yaşımdan sonra bunu tecrübe etmem imkânsız. Ama izleyebilirim. İzleyebiliriz. İzleyebilirsiniz.

Ve arkadaşlar dizide sadece aşk yok. Lisedekilerin yaşadığı zorluklar var. Bazı ön yargıların yıkılması var. Hayata bakış açılarınızı değiştiren bir şey. Yani izlemeyeni falakaya yatırmak istediğim birkaç diziden biri desem sanırım kendimi ifade etmiş olurum.

http://www.tayvan-drama.com/series/344/With-You

4-) Stay With Me

Otuz yaşındaki bir kadın yedi senesini unutuyor. Hafızasını kaybediyor. Bu yedi senede hayatında öyle şeyler değişmiş ki.

Joe Chen’le Wang Kai’nin oyunculuklarına hayranımdır. Bu hayranlık Stay With Me’yle de perçinlendi. Konuyu okuyuncu melankolik havaya girmeyin olur mu? Gülmekten karnınıza ağrıların gireceği anlar çok olacak. Hatta bana teşekkür bile edeceksiniz.

http://www.tayvan-drama.com/series/277/watch-5-Stay-With-Me

5-) Singles Villa

Aralarında romantik bir ilişki olmamak kaydıyla lüks sekiz villada kalan kişiler şayet bu şekilde bir sene boyunca devam edebilirlerse, oturdukları villanın sahibi olacaklardır.

Singles Villa ile ilgili görsel sonucu

Ama evdeki hesap çarşıya uymaz. Önce aşk kapıdan yavaş yavaş girer sonra da bir cinayet vakasıyla yürekler ağıza gelir. Samimi bir şey olsun da ne olursa olsun diyenleri bu diziye alıyoruz.

http://www.tayvan-drama.com/series/155/Singles-Villa

6-) My Amazing Boyfriend

500 yaşında doğa üstü güçleri olan mutantımız, kafadan kontak bir oyuncuyla rastlantısal olarak karşılaşır. Belki de rastlantı değildir.

My Amazing Boyfriend ile ilgili görsel sonucu

Oyuncularımız Kim Tae Hwan ve Wu Qian. Kıza My Sunshine‘de bayılmıştım ve ayılamamıştım. Bu diziyle de hayranlığım bir sürü kaçak kat çıkmıştı. Sizde bu bayılmalardan mahrum olmayın. Lütfen vaktiniz varsa ayaklarınızı uzatıp izleyin. Kendinize bu iyiliği yapın.

http://www.tayvan-drama.com/series/216/watch-1-My-Amazing-Boyfriend

7-) Sweet Dreams

sweet dream chinese ile ilgili görsel sonucu

Dilraba Dilmurat  ve Deng Lun bir araya gelirse o dizinin tadına doyulur mu? Vallahi doyulmaz. Dilraba hatunumuz nazik ama bir o kadar da kendine güveni olmayan bir kızı canlandırıyor. Çocuk ise çiçekçi. Kızımız çiçekçiye âşık ama çocuk oralı değil. Benim kafada çiçekçi deyince Waen Dok Mai canlanıyor. Da bakalım tatlı hayallerimiz nasıl devam edecek. Bize ne tatlılıklar miras bırakacak.

http://www.tayvan-drama.com/series/363/Sweet-Dreams