Wallace Chung, Show Lo’nun Yerine “Street Dance of China” Sezon 3’ün Kadrosuna Alındı

979

 

Show Lo’nun aldatma tartışması ona birçok iş kaybettirdi. Kaybettiği işlerden biri de “Street Dance of China” Sezon 3’deki jüriliği olmuştu. Program için 3 isim açıklandıktan sonra “Street Dance” yapımcıları Show Lo’nun yerine birini bulmak için çılgın bir arayışa girdiler. Programın genç yaşını dengelemek için, yapımcılar son jürinin daha yaşlı olmasını ve uzun yıllar dans deneyimine sahip kıdemli bir ünlünün olmasını istediler. Bir noktada, Vanness Wu’nun Show Lo’nun yerini alacağı söylendi ancak yeni raporlar Wallace Chung’un Show Lo’nun yerine geçeceğini doğruladı.

İnternet kullanıcıları gösterinin setine yürüyen aktörün fotoğrafını paylaştı. Fotoğraf sadece Wallace’ın arkasından çekilmesine rağmen, hayranlar onu hemen tanıdı.

Wallace, 90’lı yaş grubundaki idoller Lay Zhang, Jackson Wang ve Wang Yibo ile birlikte jüride yer alacak. 1974 doğumlu olan ve 1993 yılında sektöre adım atan Wallace, takımın en yaşlısı. Yaş farkı programın ilginç olmasını sağlayacak.

Wallace çok iyi bir aktör olarak bilinse de aslında sektöre dansçı olarak başladı. Wallace, TVB’nin 1993 dans sınıfından mezun olan bir üyeydi ayrıca Anita Mui, Leslie Cheung ve Liza Wang’in arkasında da dansçılık yaptı. Aynı yıl TVB, Wallace’ı oyunculuk bölümüne aldı ve TVB’nin müzikal dizisi Hong Kong grubu “The Wynners”in yarı biyografisini anlatan “The Chord to Victory” ile çıkışını yaptı.

Ancak her zaman pop şarkı söyleme kariyeri hayal eden Wallace, Hong Kong-Tayvan plak yapımcısı Samuel Tai gibi şarkı söyleme kariyeri elde edebilmek için Tayvan’a taşınmaya karar verdi. 1995 yılında ilk albümü OREA’yı yayınladı ve Tayvan’da hit oldu. Wallace halk tarafından çok sevildi ve Tayvan medyası tarafından “Little Sun” (Küçük Güneş) olarak adlandırıldı.

Wallace, Çin’de oyunculuk kariyeri ile bilinmesine rağmen, 2006-2008 yılları arasında Let ‘Shake It’ dans yarışmasına katıldı ve şovda Tango, Samba ve Rumba yaptı. Ayrıca 2018 konser turu “Sing for Life”‘da bir solo dans yaptı.

“Street Dance of China” Sezon 3 için son yayınlanan fotoğraflara aşağıdan bakabilirsiniz.

Lay Zhang

 

Jackson Wang

 

Wang Yibo

Wallace Chung