William Chan’ın CANOTWAIT’i Justin Bieber’ın Drew House Logosuna mı Benziyor?

175

Moda markalarında gülen yüzler yeni bir şey değil ve görünüşe göre Hong Konglu şarkıcı-aktör William Chan, çoğunluğa katılan en son kişi.

William Chan kısa süre önce Instagram’da moda markası “CANOTWAIT”i resmi olarak kurduğunu açıkladı. Ayrıca, 2020 sonbahar ve kış koleksiyonunun lansmanı için Şanghay’da bir pop-up mağaza kurup etkileşimli sergi düzenlendi. Ve şunları yazdı: “Benden bize; marka yaratımından bugüne kadar. Sevginiz ve desteğiniz için kalbimin derinliklerinden teşekkür ederim. Benim için sadece bir marka değil, ruh, duruş ve duygu. Yazmamızı bekleyen bitmemiş bir kod. BEKLEMEK? BEKLEYEMEMEK! Gelecekte dört gözle bekleyeceğiniz daha çok şey var.”

https://www.instagram.com/p/CF9GHL4HD6G/?igshid=1rdgmw7csdg1e

Ancak keskin gözlü internet kullanıcıları, William Chan’ın CANOTWAIT logosunun Justin Bieber tarafından yaratılan sokak giyim markası “DREW HOUSE” logosuna benzer olduğunu fark ettiler. İki gülen surat arasındaki fark, William’ın logosunun sağ göz için eşit olmayan (≠) sembolüne sahip olması, Justin Bieber’ın DREW HOUSE logosunun ise ağız olarak Drew House kelimesi olan bir gülen surat olmasıdır. Eşit değildir işareti terimi aynı zamanda Çince’de bekleme anlamına gelir, bu yüzden William logonun aslında CANOTWAIT’in anlamını temsil ettiğini açıklıyor.

İnternet kullanıcılarının logoyu benzer bulup William’ın yaratıcılıktan yoksun olduğunu tartışmaları mantıklı olsa da, modaya dahil edilen gülen yüz, standart sarı daire, iki nokta ve ağız ile defalarca kullanılan konseptiyle yeni bir şey değil. COVID-19 salgınının olağanüstü zamanlarında, herkesin gülümsemeye devam edebileceğini umduğu için William Chan’ın neden “CANOTWAIT” başlattığını anlamak önemli.