Wong Kar Wai’nin Yeni Dizisinin Çekimleri Nisan Ayında Başlıyor

868

Wong Kar Wai’nin Yeni Dizisinde Hu Ge ve Ma Yili başrol oynayacaklar.

Raporlara göre bir Jing An turizm temsilcisi, yapımcılığını Wong Kar Wai’nin üstlendiği ve Hu Ge ve Ma Yili’nin oynadığı Çin dizisi “Blossoms” için çekimlerin yakında Şanghay Zhang Yuan’da başlayacağını açıkladı.

Bir kitaptan uyarlanacak olan “Blossoms”, Çinli yazar Jin Yu Cheng tarafından yazılan aynı adı taşıyan ünlü bir romana dayanıyor. Roman, kahramanı A’bao’nun hayatındaki iki zaman diliminde Şanghay’ın bir portresini çiziyor.

Yönetmen Yan Shen daha önce “The First Half of My Life”, “The Rise of Phoenixes” ve “Chinese Style Relationship” gibi yapımları yönetti.

Resmi kaynaklar, daha önce Covid-19 nedeniyle ertelenen çekimlerin kesinlikle başlayacağını ama başlama tarihinin net olarak belli olmadığını belirtti.

Dünyaca ünlü yapımcı Wong Kar Wai’nin kariyeri ise uluslar arası bir seviyede. Filmografisin de “In the Mood for Love”, “Chungking Express”, “Fallen Angels” ve “Ashes of Time” gibi sayısız kült film bulunmakta. Ayrıca Amerikalı ünlü yönetmen Quentin Tarantino her zaman Wong Kar Wai’ye olan hayranlığını dile getirmiştir.