Xiao Zhan Popülaritesiyle “The Wolf”u Taşıyor

980

Çin dönemi dizisi “The Wolf” geçen hafta aniden 49 bölümün tümü ücretsiz olarak yayınlayarak hayranlarını şoka uğrattı. Darren Wang, Li Qin ve Xiao Zhan da dahil olmak üzere ana oyuncu kadrosu popüler idol oyunculardan oluştuğ için dizi hemen ilgi çekti. Dizinin olay örgüsünden temasına ve oyuncu kadrosuna kadar her yönü büyük ölçüde ana akım izleyiciyi hedeflese de, üç yıl önce Darren’ın popülaritesi zirvesindeyken yayınlansaydı daha iyi olurdu. Şu anda Xiao Zhan, yüksek ticari değeri nedeniyle diziyi götüren kişi.

Üç yıl süren zorlukların ardından Tencent’in tüm diziyi önceden haber vermeden yayınlaması biraz gürültü yarattı, ancak Xiao Zhan dizinin kabul görmesinin büyük bir rol alıyor. Yıldızların sadık hayranları diziye desteklerini gösterirken, Xiao Zhan’ın hayranları tartışma konularına liderlik ediyor ve dizi için önemli bir tanıtım sağlıyor. Hayranlar, dizi gecikmeyle yayınlandığı için Xiao Zhan olmasaydı başarılı olmayacağını iddia ediyorlar.

“The Wolf”daki kostümler ve bilgisayar efektleri üç yıl önceki teknolojiyle yapıldığından o zamandan beri bilgi ve teknoloji çok hızlı ilerlediğinden izleyiciler bir uyumsuzluk hissedebirler. Üstelik, iki başrol Darren ve Li Qin, Xiao Zhan ile aynı popülariteye sahip değiller. Darren artık yıllar önce olduğu gibi zirvede değil ve Li Qin, “Joy of Life” ve “The Song of Glory”deki gibi büyük bütçeli dizilerde rol almasına rağmen güçlü izlenme oranlarını garanti edebilecek bir oyuncu değil.

Bu dizide para kaynağı Xiao Zhan olmasına rağmen Tencent, birkaç bölümü ücretsiz yayınlayıp geri kalanı için ücret alma para kazanma stratejisini uygulamak yerine tüm bölümleri yayınlamayı seçti. Xiao Zhan’ın hayranları onu desteklemek için mutlu bir şekilde ödeme yapsalar da, Tencent muhtemelen oyuncunun olumsuz tartışmasını hesaba kattığı için bu yolu seçti. İşe ve kâra öncelik veren şirket, muhtemelen istikrarsız popülerlik seviyelerinin risklerini hesapladı ve en azından yatırımlarını kurtarmak için tüm diziyi yayınlamanın daha iyi olacağını düşündü.

Bunun da ötesinde, Xiao Zhan ana değil ikinci başrol, bu yüzden hayranları diziyi takip etmiyor olabilir. Ancak, sadece tanıtım fotoğraflarına bakanlar, başrolü Xiao Zhan’ın oynadığını düşüneceklerdi. Ancak The Wolf’un yayınlanmasının üzerinden yalnızca dört gün geçti ve başarısı hâlâ bilinmiyor. Popülerliği patlarsa, Tencent dizinin tanıtımını yapmadığı için sizce pişman olur mu?