Xiao Zhan ve Bai Yu, “Marvelous City”de Memleketlerini Gezecek

231

Pandemi sırasında yurt dışında ve şehirler arasında seyahat etmek zor bir görev haline gelirken, Çin’in en son programı olan “Marvelous City” umarız evini özleyen ve seyahat etmeyi sevenlere huzur ve rahatlama duygusu sunabilir. Altı popüler yıldız Xiao Zhan, Bai Yu, Zhou Shen, Wu Lei, Xu Weizhou ve Wang Xiaochen izleyicileri Çin’de memleketlerinde keşfe çıkarken yanlarında konuk edecek. Her sanatçı derinlemesine seyahat deneyimini, her şehrin kültürel harikalarını ve cazibesini ayrıntılı olarak sergileyecek.

Şimdiye kadar belgesel programı, Zhou Shen’in büyüdüğü Guizhou’nun başkenti Guiyang’daki bölümünü yayınladı. Şehrine dönen şarkıcı, Qianling Dağı’nda ona çocukluk travmasına neden olan maymunları ziyaret etti. Ayrıca daha sonra lise arkadaşıyla tekrar bir araya geldi ve karaoke için dışarı çıktıklarında gülüp “çalışmaya zorlandıklarını” hatırladı.

Şovda Zhou Shen dışında Guiyang’da yaşayan iki sıradan insanın hikâyeleri de yer alıyor. Yerli ünlü Bei teyze annesini anmak için özel bir yol paylaştı ve çiftçi Yang Yiyan kendi ekşi çorba ürün serisini tanıttı. Hepsi Guiyang’da büyümüş olsalar da, farklı yaşam tarzları ve deneyimleri onları benzersiz bir şekilde tanımladı. Bu kadar farklı bakış açılarını gören internet kullanıcıları şovu “hayatlarının gölgelerini görebildikleri için”, “gerçekçi” ve “iyi bir saat” olarak tanımladılar.

Yönetmen Han Xiao programın altından başarıyla kalkmış gibi görünüyor. Bir röportajda, “Hem ünlüleri hem de sıradan insanları, kalbimizin tozlu köşelerinde parıldayan, senin ve benim bir aynam olabileceğine işaret etmek için filme aldık. Geçmiş hayallerimizi, heyecanlandığımız anlarımızı ve karşılaştığımız bazı harika insanları hatırlamamızı sağlıyor.” dedi.

Yönetmen ayrıca yemek, lehçe, manzara ve karakterleri sergileyerek her şehrin güzelliğini ve sıcaklığını yakalamayı umuyor. Yapımın, şehri terk edenlere gerçek doğalarına dönmeleri ve hayatın anlamını düşünmeleri için ilham vermesini umuyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Han Xiao, şova liderlik etmek ve genç izleyicilerin ilgisini çekmek için altı genç yıldızı özel olarak seçti. Son yıllarda, ticari değerin filmlerden ve TV şovlarından varyete şovlarına kaydığı görülmekte. “Marvelous City” ile belgesellere dönmenin şimdi tam zamanı olabilir.

Tanıtım videosuna aşağıdan göz atın: