Xiao Zhan’ın Avukatları İnternet Kullanıcılarını Uyardı

2021

Xiao Zhan ve stüdyosu uzun zamandır sessizdi. Ancak son sosyal medya paylaşımları ve yayınlanan yeni single’si ile aktör tekrar aktif hale geldi.

Aktörün stüdyosu da sonunda aktöre saldırıda bulunan internet kullanıcılarına karşı harekete geçti.

21 Nisan 2020’de, Xiao Zhan’ın stüdyosu, Xiao Zhan’ın hayranlarının QQ’da siyasi eğilime karşı söylemlerde bulunduğunu iddia edip bununla ilgili fotoğraf ve içerik paylaşımı yapan üç Weibo kullanıcısını listeledi. Stüdyo ayrıca Xiao Zhan’ın ülkesini sevdiğini, çevrimiçi tartışmaların Xiao Zhan’ın itibarını zedelemek için kötü niyetli bir girişimden başka bir şey olmadığını ve olayın polise bildirildiğini vurguladı. Ayrıca Xiao Zhan veya stüdyosunun bir personeli gibi davranıp sahte beyanlar yayan, hayranları paraları için dolandıran, siber zorbalık yapıp Xiao Zhan’ın itibarına ciddi zarar veren kişiler de bulunuyor. Stüdyo bu konuyu da avukata taşıdı.

Hızlı bir geri dönüşle Xiao Zhan’ın Pekin Yongzhe Hukuk Bürosu’ndaki avukatları 23 Nisan 2020 tarihli başka bir açıklama yaptı. Bazı internet kullanıcılarının, Xiao Zhan’ın kişisel yaşamını, kariyerini ve aktivitelerini hedefleyerek çeşitli sosyal platformlarda geniş çaplı yanlış ve aşağılayıcı açıklamaların yayılmasını organize ettiğini ve önceden tasarladığını belirttiler. Müvekkillerinin duygusal geçmişiyle ilgili uydurma beyanlarda bulunmak, yardım hareketlerini yanlış yönlendirmek ve yalanlar uydurmak da yapılan eylemlerden bazıları. İfadede ayrıca, “Yukarıdaki eylemler sadece Xiao Zhan’ın meşru haklarını ve menfaatlerini ihlal etmekle kalmadı, ona büyük bir sıkıntı verdi aynı zamanda internetteki düzeni ciddi şekilde bozdu. Virüs salgını gibi önemli bir zamanda, Xiao Zhan yüksek bir tolerans gösterdii çalışmalarına odaklandı ve bir sanatçının sosyal sorumluluklarını üstlendi. Ancak Xiao Zhan’a yönelik saldırılar yasalara aykırıdır.” dendi. Avukatları, müvekkillerinin haklarını korumak için çalışmalar yapıldığını ve suçluların ağır şekilde cezalandırılacağını vurgulamaktadır.