Xu Kai ve Wu Jinyan “Royal Feast”de Nihayet Mutlu Sona Ulaşabilecekler mi?

912

“Fu Heng” ve “Wei Yingluo”nun “Story of Yanxi Palace”de hep üzücü sonla biten hikâyeleri nedeniyle hayranlar, sonunda mutlu sona sahip olabilecekleri bir yeniden birleşme dizisi istiyorlar. “Story of Yanxi Palace”dan “FuYing” çiftinin hayranları nihayet, Xu Kai ve Wu Jinyan yeni dizi “Royal Feast”in başrolleri olarak açıklandıktan sonra sevinebilirler. Xu Kai ve Wu Jinyan, 15 ekimde yeni dizileri “Royal Feast” için çekim yapmaya başladı.

Ming İmparatoru Yongle’nin saltanatının 19. yılında, imparatorluk zenginleşir. İmparator Yongle, farklı milletlerden gelen birçok elçiyi eğlendirmek için, iyi aşçılık becerilerine sahip kadınları Shang Shi Bürosunu iyi yemeklerle doldurmak için saraya girmeleri için işe alır. Wu Jinyan’ın canlandırdığı “Yao Zijin”, birçok turdan sonra Shang Shi Bürosu’nda saray hizmetçisi seçilir.

“Yao Zijin”, dilenci bir aileden gelen “Luo Xingqiao”yu ve Shang Shi Bürosundaki yetenekli “Su Yuehua”yı tanıdıktan sonra yemek pişirme ile ilgilenmeye başlar. Üçü birlikte çalışır ve yeni yemekler geliştirirler, Çin tıbbını yemeklere dahil eder ve tarihi metinlerde listelenen ünlü yemekleri yeniden yaratırlar. “Yao Zijin”, Shang Shi Bürosunda yavaş yavaş yükselir. Ancak, en yüksek “Shang Shi” rütbesini almak için mücadele ettiğinde, yemeğin gerçek anlamını anlar. “Shang Shi” pozisyonu için yarışmaktan vazgeçer ve iyi yemek kültürünü ve geleneğini yaymak için sarayı terk eder.

Xu Kai, İmparator Yongle’nin torunu olarak bilinen Xuande İmparatoru, gerçek hayattaki tarihi kişi “Zhu Zhanji”yi canlandırıyor. Karakterinin Yao Zijin’le ilişkisi açıklanmadı. İkinci erkek başrolü muhtemelen Yu Zheng’in sanatçısı Wang Yizhe tarafından canlandırılıyor. Zaten ana oyuncu kadrosunun bir parçası olarak açıklandı.

Dizi, çekimlerin ilk gününde paylaşılan resim ve videolara göre şimdiden eğlenceli görünüyor. Wu Jinyan, Xu Kai’nin tanıtım töreninde denemesi için kocaman bir burger yaptı.

Wu Jinyan ve Xu Kai de Weibo’da diziyi şu paylaşımlarla tanıttılar: Wu Jinyan, “Usta, yemek zamanı!” dedi. Xu Kai, “Lao Zhu burada!” yazdı.

Xu Kai ayrıca hayranlarına sindirime yardımcı olan hapları hediye ettikleri için teşekkür etti.

Dizi töreninden Xu Kai: