Yang Zi, Yeni Stiliyle IU’nun “Love Poem” Konseptini Mi Kopyaladı?

1282

Dikkatli internet kullanıcıları Yang Zi’nin sınırlı sayıda üretilen “Purple” isimli düğün fotoğraf albümlerinin reklamlarının Güney Koreli şarkıcı-aktris IU’nun geçen yıl yayınlanan 5. mini albümü “Love Poem”in konseptine çok benzediğini belirttiler. Reklamın muhteşem bir çiçek bahçesinde, lavanta teması ve stilinde geçen tam anlamıyla rüya gibi bir havasının olmasının yanı sıra Yang Zi’nin her iki yıldızın tuttuğu balonlarla poz vermesi de benzerlikler olduğunu düşündürdü.

Düğün öncesi fotoğraflar, giderek daha fazla çiftin evliliklerini anmak için bu tür fotoğrafları olmasında ısrar ettikleri için son yıllarda patlayan bir endüstri hâline geldi. Düğün fotoğrafçılığı şirketleri farklılık yaratmaya çalışıyorlar ve bir tanesinin de “Go Go Squid!” yıldızıyla anlaşarak kendisini diğer şirketlerden ayrıştırmaya çalışıp ilgiyi üzerine çekmesi şaşırtıcı değil!

Soldaki IU’nun Love Poem Müzik Albümü, Sağdaki İse Yang Zi’nin Düğün Fotoğraf Albümü

Bazı internet kullanıcıları ise genel görünüm ve konseptin IU’nun patentli veya telif haklı olmadığını belirttiler. Diğer yandan IU hayranları konseptin oldukça benzer olduğunu belirtiyorlar, bunun şirketin suçu olduğunu söylüyorlar.

Öte yandan Yang Zi hayranları gerçek tanıtım videolarının internet kullanıcılarının söylediklerinden farklı olduğunu belirtiyorlar. Gerçek reklamda temanın lavanta bahçesinden daha Avrupa tarzı bir stilde olduğu ve Yang Zi’nin çoğu zaman beyaz gelinlik giydiğini söylüyorlar.

Gerçek reklam filminde Yang Zi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, gerçekten kopyalamış mı? Ya da zaten bu tarz konseptlerin yaygın olarak kullanıldığını mı düşünüyorsunuz?