Yanxi Palace’ın Yıldızı Lawrence Wong: ‘Kimse Bu Kadar Büyüyeceğimi Tahmin Etmedi’

543

Hit Çin dizisi ‘Story of Yanxi Palace’dan önce, Lawrence Wong birçokları için nispeten yabancı bir isimdi. Daha sonra “Girlfriend” gibi web dizilerinde de rol alarak isminden sıkça bahsettirdi.

Şimdi, oyuncunun Instagram’da 351.000 takipçisi var ve birçok marka ile anlaştığını onayladı. 60 yıldır “Her World” dergisinin kapağında solo yer alan ilk erkek ünlü oldu!

Neler yaptığını öğrenmek için oyuncuyla bir söyleşi yapıldı.

Şimdi ne ile meşgulsün?

Şu anda “The Ferryman – Legends of Nanyang”ın çekimlerinin ortasında Johor Bahru’dayım. Önümüzdeki yıl, Çin’in en büyük televizyon yayını sitesi olan iQiyi’de yayınlanacak. Ruhları görebilen, şikâyetlerini çözmelerine yardımcı olan 24 yaşında bir genci oynuyorum. İlk defa doğaüstü bir rol oynuyorum, bu yüzden gerçekten çok heyecanlıyım. Ayrıca iQiyi’nin ilk uluslararası elçisi olarak seçildim. Benim ana görevim, yayın hizmetini bölgesel izleyicilere tanıtmak.

Ayrıca gelecek yıl iQiyi’de yayınlanacak iki Çin dizisi daha çektim. Bunlar “One Boat One World” ve “Love and Passion”. “One Boat One World”de bir gemi komutanını oynuyorum. Bunun yaklaşık yüzde 90’ını üç ay boyunca Japonya ile Çin arasında seyahat eden bir gemide çektim. Neyse ki… Beni deniz tutmuyor!

Nerede yaşıyorsunuz?

Pekin… esas olarak oyunculuk için. Singapur’da bir evim ve Malezya’da yaşayan bazı akrabalarım var. Ocak ayında Çin Yeni Yılı için Singapur’a döndüm ve “The Ferryman – Legends of Nanyang”ın çekimlerine başlamadan önce Çin’e dönmek istedim.

Covid-19 nedeniyle geri dönemezdim ve o zamandan beri de geri dönmedim. Bir kedim var. Neyse ki, bununla ilgilenmeme yardım eden iyi meslektaşlarım var. Singapur’da yeni bir evim var ve onu yeniliyordum. Yenileme sürecine göz atamayacağım için ekstra zordu. En kısa zamanda halletmeyi umuyorum!

Artık yerel bir yıldızsın. Hollywood’dan çağırılıryor musun?

Yanxi Palace’dan önce bir sürpriz at gibiydim.(Sürpriz at: Genelde hakkında çok az şey bilinen ve yarışmayı beklenmedik bir şekilde kazananlar için kullanılan tabir.) Sanırım kimse bu kadar büyüyeceğimi düşünmemişti.

Los Angeles’ta birkaç Hollywood seçmesine gittim. Rolleri alamadım ama çok da hayal kırıklığına uğramadım. Sanırım bu sadece yerel kariyerime odaklanacağım anlamına geliyor!

Kendinizle ilgili değiştirnek istediğiniz bir şey var mı?

Gençken “*ah beng” idim! Ben çok zor bir öğrenciydim. Geriye dönüp baktığımda, keşke her zaman çok destekleyici olmuş olan aileme ve öğretmenlerime bu kadar zor zamanlar yaşatmasaydım.

Keşke daha iyi bir öğrenci olsaydım. Bir süre sektörde çalıştıktan sonra ailem ve arkadaşlarımla iletişim hâlinde olmanın önemini anladım.

(*Ah Beng, Güneydoğu Asya’da, özellikle Singapur ve Malezya’da, boyalı saçlara sahip olma, modaya uygun giyinme ve daha az eğitimli olma gibi ortak özellikler sergileyen belirli bir grup Çinli genç için kullanılan bir tabir. Bir Ah Beng’in kız versiyonuna da Ah Lian denir.)