YUE HUA Entertainment, Wang Yibo’nun Spor Arabada İnternet Ünlüsüyle Takıldığı Söylentilerini Reddetti

715

Yeni yılın üzerinden sadece on bir gün geçti ve YUE HUA Entertainment, Wang Yibo’yu çevreleyen kötü niyetli söylentilere ve dedikodulara karşı ilk açıklamasını yapmak zorunda kaldı. 11 ocakta, Wang Yibo’nun internette ünlü bir kişiyle kırmızı bir spor otomobille takıldığına dair söylentiler dolaşıyordu. Söylentiler, kırmızı spor arabasında onunla gezdiğini ve onlara şoförlük yapması için bir şoför tuttuğunu söyleyecek kadar ileri gitti.

Trafikte bir ünlünün yanında yakın bir kadın arkadaşı olduğu söylentileri dolaşıyordu. Kadın arkadaşın, kırmızı bir spor araba kullanan bir internet ünlüsü olduğu söyleniyor. “Legend of Fei” film setinde Wang Yibo dahil herkesi ilgilendiren ve daha sonra Wang Yibo’nun “Being A Hero” dizisini çektiği Yunnan, Xishuangbanna’da görüldüğü bildirildi. Söylentiler, 4 harfli bir şirketin sette dolaşan internet ünlüleri hakkında sessiz kalmak için çekim yerlerinde kamp yapan hayranlara ve hayran sitesi sahiplerine ödeme yaptığı yönündeydi. Bu ayrıntılara dayanarak Wang Yibo’nun adı söylentilere bağlanıyordu.

Ayrıca kırmızı bir spor arabanın arkasında oturan Wang Yibo’nun bir resmini de eklediler. Söylentiye göre, bu onun internette ünlü bir kişinin arabasında kiralık bir şoförle oturduğu bir fotoğraf. Ancak gerçekte sürücü Lay Zhang’dı. Bu resim aslında Lay Zhang, Krystal Jung ve Wang Yibo’nun rol aldığı 2016 yapımı “Unexpected Love” filmindendi.

2016 yapımı “Unexpected Love” fliminden Lay Zhang sürücü koltuğunda Wang Yibo ise arka koltukta.

Bu söylentilerin yayılması kontrolden çıktı ve YUE HUA Entertainment’ın iddiaları ele almak için derhal bir açıklama yapmasına neden oldu. YUE HUA, tüm iddiaları yalanladı ve “Bay Wang Yibo’nun kırmızı spor araba kullanan bir internet ünlüsüyle birlikte olduğuna dair yanlış ifadeler imajını ve itibarını ciddi şekilde etkiledi.” açıklamasını yaptı.

YUE HUA ayrıca şöyle açıkladı: “İnternette dolaşan sürüş videosunda, Bay Wang Yibo sürücü koltuğunda değil. Bay Wang Yibo da bu dedikodulardaki Bayan Yao’yu tanımıyor. Kırmızı bir spor arabada oturan Bay Wang Yibo’nun diğer resimlerine gelince, bunlar Bay Wang Yibo’nun film çekiminden sızdırılmış resimlerdir.” dedi.

“Unexpected Love”da Çin’in hallyu yasağı sebebiyle yayınlamadığı birçok Çin-Güney Kore ortak yapımı dizi ve filmlerinden bir tanesi. Film 2016’da çekilmiş olsa da yayınlanmadığı için film çekimlerindeki fotoğrafları bu şekilde yanlış anlamalara sebep verecek şekilde sızdırılabiliyor.