Zengin Ailelerden Gelen 10 Koreli Ünlü

1174

Güzel, zeki ve zengin doğanları mükemmel bir hayatın beklediği söylenebilir. Bazı insanlar tüm yolları denemek için büyük çaba sarf ederken, diğerleri sadece böyle bir şansla kutsanmıştır.

İşte ağızlarında gümüş kaşıkla doğan 10 kadın Koreli ünlü:

Moon Ga Young

Şu anda popüler romantik komedi True Beauty’de başrolde yer alan trend yıldız Ga Young, istikrarlı oyunculuk becerileriyle sık sık övülüyor. Kariyerine şov dünyasında çocuk yıldız olarak başladı, bu şaşırtıcı olmayabilir çünkü babasının fizikçi, annesinin müzisyen olmasıyla zengin bir geçmişe sahipti. Annesi ve babası Almanya’da okurken birbirlerine âşık oldular ve orada Ga Young’u dünyaya getirdiler, bu nedenle Ga Young Korece, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Çok dilli olmasının yanı sıra piyano, keman, flüt çalar. Kaya tırmanışı, dalış, binicilik, golf ve bale ile de ilgilenmektedir.

Kim Tae Hee

Ülkenin güzellik tanrıçası olarak tanınan Tae Hee, yalnızca Kore güzellik standardını belirleyen muhteşem özelliklerle doğmakla kalmadı, aynı zamanda zengin bir aileden geliyor. Babası, yıllık cirosu 15 milyar Kore wonunu aştığı bildirilen “Hankook Union Transportation Company”nin başkanıdır. Görünüşüne ve zenginliğine ek olarak, aktris zekidir de. Tae Hee, çalışmalarında başarılı oldu ve ülkenin en prestijli okulu olan Seul Ulusal Üniversitesi’nde moda tasarımından mezun oldu. Güzelliği ve zekâsıyla ünlü olan Tae Hee’yi görmek için diğer üniversitelerden öğrenciler onun okuluna transfer oluyorlardı.

Jun Ji Hyun

Seul’ün pahalı ve popüler Gangnam semtinde doğan Ji Hyun aynı zamanda elit çevrede yer alıyor. Bununla birlikte, ailesi hakkındaki bilgileri çok özel tutuyor. Sadece ebeveynlerinin her zaman çalışmakla meşgul olduğunu ve görgü kurallarında çok katı olduğunu paylaştı. Örneğin, yaşlılara selam vermeyi ve iyi tavırlar sergilemeyi, yemek yerken konuşmamayı ve çok çalışmayı vurgulamışlar. Böyle bir eğitim, Ji Hyun’un kendisini en yüksek ücretli aktrislerden biri olarak göstermesini sağladı. Ji Hyun, kariyerindeki başarılarının yanı sıra aşk hayatında da kazanıyor. Şu anda Alpha Asset Management CEO’su çocukluk sevgilisi milyarder Choi Joon Hyuk ile evli.

Lee Da Hae

Da Hae dizilerinde sık sık fakir bir kadını canlandırırdı ama gerçek hayatta bir chaebol varisidir. Chaebol, büyük bir aileye ait holdingi ifade eder. Babası başarılı bir girişimci olduğu için Da Hae’nin lise günlerinde sadece özel araba kullandığı iddia ediliyor. Aile zenginliği bir yana, Da Hae, geleneksel Kore dansı ve bale yapar. Korece, İngilizce, Japonca ve Çince dahil olmak üzere birçok dil de bilen hayranlık uyandıran bir güzelliktir.

Girls Generation’dan Choi Soo Young

Soo Young’un köklü bir aileden geldiği bir sır değil. Babası hem bir üretim hem de inşaat şirketinin başkanıdır. Bu arada annesi yarı zamanlı opera öğretmeni. Kaynaklara göre, Choi ailesinin Seul’de en ünlü aktörlerin ikamet ettiği zengin bir mahalle olan Cheongdam-dong’da birçok lüks villası var.

ITZY’den Lia

Çaylak idol, Jeju Adası’ndaki bir İngiliz uluslararası okulu olan Kuzey Londra Kolej Okulunda okudu. Bildirildiğine göre, prestijli yatılı okulda yıllık öğrenim ücreti 60 milyon KRW.

BLACKPINK’de Jennie, Jisoo, Lisa, ve Rosé

BLACKPINK’in dört üyesi de zengin ailelerden geliyor. Jennie, lüks Gangnam bölgesinde zengin bir ailede doğdu. Dedesi tanınmış bir şirketin müdürü, babası bir tıp kurumunun hissedarı ve annesi bir yatırımcı.

Bu arada, Jisoo’nun babası bir TV kanalında hisseleri olan bir eğlence şirketinin CEO’su, annesi ise müzikal bir aktris. Jisoo’nun babasının köklerinin Silla döneminin kraliyet ailesinden geldiği yönünde spekülasyonlar var. Lisa’nın annesi ise Tayland’da soylu bir aileye mensup zengin bir üçüncü nesildir. Üvey babası da dünyanın en iyi Taylandlı aşçısıdır ve bir aşçılık okulu sahibidir.

Son olarak, Rosé bir avukat ailesinde doğdu. Ayrıca bir zamanlar aristokrat bir Avustralya lisesinde okudu. Öğrenim ücreti yılda yaklaşık 30 milyon KRW olan bir okulda hukuk okudu. BLACKPINK üyeleri gerçek anlamda Çince “açık tenli, zengin ve güzel” ifadesinin tanımıdır.