Zheng Shuang’ın Yeni Dizisinde Yüzü Yapay Zeka Teknolojisiyle Silinecek

2427

Ocak ayında taşıyıcı annelik skandalı patlak verdiğinden beri, Zheng Shuang Çin eyalet düzenleyicileri tarafından kara listeye alındı. Eğlence ile ilgili tüm işleri iptal edildi ve yakında yayınlanacak olan “A Chinese Ghost Story” dizisindeki yüzü dijital olarak kaldırılacak.

Skandal, eski erkek arkadaşı Zhang Heng, taşıyıcı annelik yoluyla sahip oldukları iki çocuğuna bakarken, bir yıldan fazla bir süredir Amerika Birleşik Devletleri’nde mahsur kaldığını açıkladığında ortaya çıktı. Zheng Shuang’ı çocukları terk etmekle ve onlarla hiçbir şey yapmak istememekle suçladı. Zheng Shuang daha sonra Zhang Heng’i kendisini aldatmakla ve parasını borçlu olmakla suçlarken, çelişkili suçlamalarda bulunmaya devam etti. İnternete sızan bir ses videosunda, Zheng ve ebeveynleri kürtajı ve çocukları bir noktada evlat edinmeyi düşündüler. Küstah tavırları, tüm bu olaylarda çocukların refahının ihmal edildiğini düşünen birçok insanı kızdırdı.

Çinli yetkililer tarafından eylemlerinden dolayı suçlanan Zheng Shuang’ın kara listeye alınmasının sonuçları hemen ortaya çıktı. “Dt. Appledog’s Time” daki kısa bir sahnede Zheng Shuang’ın “Love O2O” dizisi televizyonda yayınlanırken yüzü bulanıklaştırıldı.

“A Chinese Ghost Story” adlı dizi için daha kapsamlı bir dijital düzenleme yapılacak ve “A Chinese Ghost Story”‘nin hala yayınlanabilmesi umudu var gibi görünüyor. AI teknolojisinin yardımıyla Zheng Shuang’ın yüzü düzenlenecek ve yerine “Goodbye My Princess” aktris Peng Xiaoran gelecek.

Zheng Shuang’ın “A Chinese Ghost Story” filmini çektiği için 160 milyon Çin yuanı maaş aldığı söyleniyor. Şimdi dizi kırmızı bölgede göründğüne göre, yatırımcılar paralarını geri almak için yasal başvuruda bulunacaklar.