Zhou Dongyu ve Jackson Yee, “Hundred Flowers Ödülleri”nde “Better Days” İle Ödüllerini Alçak Gönüllülükle Kabul Ettiler

330

Zhou Dongyu ve Jackson Yee, dünyanın dört bir yanındaki ödül törenlerinde “Better Days” performanslarıyla ödül üstüne ödül alıyorlar. En İyi Kadın Oyuncu (Zhou Dongyu), En İyi Yeni Oyuncu (Jackson Yee), En İyi Yönetmen (Derek Tsang) ve En İyi Film dahil olmak üzere 39. Hong Kong Film Ödülleri’nde 12 ödülden 8’ini topladıktan sonra, Zhou Dongyu ve Jackson Yee, 26 eylülde 35. Hundred Flowers Ödülleri’nde bir kez daha ödüllendirildi.

“Better Days”, bir kişinin geleceğini belirleyen Çin üniversitesine giriş sınavı olan gaokao’nun genellikle göz ardı edilen sosyal sorunları, akran baskısı ve rekabetçi ve acımasız doğasını araştırıyor. Zhou Dongyu’nun “Chen Nian” rolü, gaokao’yu annesinin hızlı para kazanma planı ve ağır borçlarından dolayı uğradığı zorbalıktan çıkış yolu olarak görmektedir.

Zhou Dongyu zaten sayısız övgü alan çok donanımlı bir aktris olsa da, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kabul konuşmasında oldukça mütevaziydi. Çok gergin olduğunu söyledi ve “Pek çok insan sadece lise öğrencilerini canlandırabileceğimi söylüyor ama bugün özellikle memnunum. Seyirci beğenirse, bir ilkokul öğrencisini de canlandırabilirim.” O dönemde çok endişeli hissettiği için “Better Days”in yönetmen ve yapımcılarına ve pandemiyle mücadelede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Jackson Yee En İyi Yeni Oyuncu ödülünü kabul konuşmasında “Herkese teşekkür ederim. Oyların böyle yükselmesini izlemek çok heyecan vericiydi. Daha fazla rolde oynamak için elimden geleni yapacağım. Son olarak, bana yardımcı olan “Better Days” kadrosundan herkese teşekkür ederim. Herkese teşekkürler.” dedi.

Jackson Yee, 2013 yılında TFBOYS üyesi olarak 13 yaşında çıkış yapan bir idol ve süperstarken, oyunculuk kariyeri söz konusu olduğunda hâlâ çok mütevazı. Arka planda yapılan bir röportajda Jackson Yee, filmin vizyona girdiği ilk gün, yorumlara bakıp ilginç bir yorum gördüğünü söyledi. “Özellikle taze ve heyecan verici bir yorum vardı. ‘Yiyang Qianxi’nin filmlerinin hayranıyım.’ diye bir yorum okudum. O zamanlar ‘film hayranı’ kelimelerinin benimle pek bir ilişkisi yoktu. Filmlerimi ve karakterlerimi izlemek isteyen izleyiciler olduğu için çok minnettarım.”

Bir muhabir, Zhou Dongyu’ya ayrı bir röportajda Jackson Yee ile tekrar birlikte çalışma olasılığını sordu. Zhou Dongyu’nun yanıtı, “O çok iyi bir oyuncu. Bu fırsata sahip olmayı umuyoruz.” oldu. Sıra Jackson Yee’ye geldiğinde, bu muhabir Zhou Dongyu’nun onu tekrar birlikte çalışmaya davet ettiğini söyledi. Jackson Yee de “Senaryolara tekrar bakmamız gerekecek. Şimdi gerçekten bilmiyorum.” diye cevapladı.